Перемовини з Україною щодо вступу до ЄС, заплановані на грудень, можуть відкласти – Reuters
Джерело: Reuters
За даними ЗМІ, рішення Європейського Союзу про початок переговорів з Україною щодо членства у ЄС про членство з Україною у грудні перебуває. Окрім цього, країни-члени блоку не мають згоди щодо надання Україні додаткових 50 млрд євро допомоги.
За словами джерела, під час останніх дискусій щодо допомоги Україні, не всі члени ЄС підтримували попередні запевнення блоку про те, що він підтримуватиме Київ стільки, скільки буде потрібно.
“Лідери… розуміли, що це досить дорого. Як ми за це заплатимо”, – сказав посадовець, який бере участь у підготовці саміту 14-15 грудня в Брюсселі.
Пропозицію виконавчої комісії Єврокомісії переглянути довгостроковий бюджет блоку, щоб виділити Україні ще 50 мільярдів євро до 2027 року, розкритикували з кількох сторін, зазначив він.
Він пояснив, що нещодавнє бюджетне рішення Конституційного суду Німеччини ще більше звужує простір для маневру для найбільшого фінансового вкладника блоку.
“Ми не можемо дозволити Україні збанкрутувати, це не вихід для нас. Але це нелегко”, — сказав він.
Крім того, джерело поставило під сумнів початок офіційних переговорів про членство ЄС з Україною, заявивши, що очікування рішення на тому ж саміті наступного місяця “під загрозою”.
Однією з причин цієї загрози є Угорщина, яка потенційно перешкоджає досягненню одностайності, необхідної для такого кроку.
За його словами, деякі лідери ЄС запропонували повернутися до цієї теми в березні 2024 року після наступної оцінки, обіцяної виконавчою Європейською комісією, щодо того, чи відповідає Україна іншим умовам.
У той час як Угорщина відкрито закликала до нової стратегії ЄС щодо війни Росії в Україні, посадовець сказав, що інші члени ЄС також все частіше ставлять питання про майбутнє війни після невдалих надій на контрнаступ України.
“Можливо, у нас були занадто великі очікування. Чи будемо ми продовжувати підтримувати Україну фінансово, військово? Чи є у нас засоби для цього? Чи впевнені ми, що США підуть за нами в найближчі роки? Справа не в тому, що люди закликають до миру. Окремі члени дуже чітко сказали, що в якийсь момент нам потрібно покласти цьому край. Консенсус полягає в тому, щоб продовжувати надавати підтримку Україні, але деякі з цих питань виникають”, – сказало джерело.
- 8 листопада, прем’єр-міністр Денис Шмигаль офіційно отримав від глави Представництва Європейського Союзу в Україні Катаріни Матернової звіт Європейської комісії щодо України в межах пакета розширення ЄС.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.