Першу партію винищувачів F-16 вже перекидають в Україну – Блінкен
Джерело: Reuters
10 липня держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що вже триває передача першої партії американських F-16 в Україну з Данії та Нідерландів. Він запевнив, що винищувачі пролетять в українському небі вже цього літа.
Блінкен, виступаючи на полях саміту НАТО у Вашингтоні, наголосив, що протягом наступних кількох днів оприлюднять “потужний пакет” для України, який побудує “чіткий і міцний міст” для членства України в НАТО.
Мені також приємно повідомити, що зараз триває передача літаків F-16 з Данії та з Нідерландів, — сказав Блінкен. — І вони… літатимуть у небі України цього літа, щоб переконатися, що Україна зможе й надалі ефективно захищатися від російської агресії.
Посилення протиповітряної оборони було вкрай важливим для України. Навесні Москва відновила обстрілу енергомережі, що спричинило масштабні відключення електроенергії.
F-16 давно були в списку бажань України через їхню руйнівну силу та глобальну доступність.
Ми готуємося зустріти сучасні винищувачі в українському небі, – заявив міністр оборони Рустем Умеров після зустрічі з колегами Нідерландів і Данії.
Минулого тижня президент Володимир Зеленський наголосив, що хоче подвоїти потужність протиповітряної оборони України протягом літа і що країні потрібні щонайменше сім додаткових систем Patriot, щоб захистити себе.
Члени НАТО оголосили про постачання п’яти додаткових комплексів Patriot та інших стратегічних систем ППО. На саміті цього тижня у Вашингтоні очікується ще більше оголошень про допомогу.
Данія зобов’язалася передати загалом 19 винищувачів, тоді як Нідерланди пообіцяли постачити 24 літаки. Обидві країни були рушійною силою міжнародної коаліції для постачання Україні F-16.
Зокрема через кілька днів після зміни уряду в Нідерландах новий міністр закордонних справ країни Каспаро Вельдкамп під час візиту в Україну пообіцяв “негайне” постачання винищувачів F-16 Силам оборони.
Норвегія також заявила 10 липня, що передасть Україні шість винищувачів F-16 і що постачання планується розпочати цього року.
Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider
Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.
У червні Командувач Військово-повітряних сил Нідерландів, генерал Арнуд Столманн заявив, що очікує, що в якийсь момент цього літа винищувачі F-16 нарешті здіймуться в небо над Україною.
Зауважимо, 7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
- Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.