Нідерланди спорядять Україні додатковий Patriot

Джерело: кореспондентка Радіо Свобода

7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.

Члени нового уряду Нідерландів оголосили про новий оборонний пакет на спільному брифінгу з українським міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, підтвердивши непохитну підтримку України.

Кулеба зазначив, що сторони обговорили, як ініціатива буде реалізована, а також очікувані терміни доставки комплексу.

Коли ви кажете “дякую” нам за допомогу, ми дякуємо вам у п’ять разів більше. Ви обороняєте не лише свою країну, а свободу та демократію у світі. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно, — наголосив Брекельманс.

Нещодавно Нідерланди ухвалили рішення про закупівлю зброї в українських виробників.

Своєю чергою, Вельдкамп розповів, що його країна виділить два мільйони євро на проведення криміналістичних досліджень та ідентифікації тіл.

Також ми плануємо передати Україні криміналістичну лабораторію. Щоб ближче до лінії фронту у вас були судово-експертні можливості, щоб забезпечити справедливість для родин усіх українців, чиї тіла повертають із фронту, – повідомив він.

Також він додав, що Нідерланди допомагатимуть повернути дітей, який виграла Росія.

Під час візиту нідерландська делегація відвідала українське підприємство, що виробляє дрони, поінформували у пресслужбі Міноборони. Під час переговорів, особливу увагу приділили питанням технологій як одному зі шляхів підтримки України, який може бути розширений.

Після цього українська та нідерландська делегації поклали квіти та вшанували загиблих українських військових біля Стіни пам’яті полеглих захисників.

Сторони також обговорили важливість реформи закупівель, яку впроваджує Міноборони, що має на меті зробити процес закупівель прозорішим та відповідним до практик країн НАТО.

Українська делегація подякувала Нідерландам за лідерство та участь у коаліціях спроможностей, особливо у коаліції повітряних сил.

Зауважимо, представники ультраправої “Партії свободи” Герта Вілдерса, ліберально-консервативної “Народної партії за свободу та демократію” колишнього прем’єр-міністра країни Марка Рютте, правоцентристського “Нового громадського договору” та консервативного “Фермерсько-громадянського руху” увійшли до нового коаліційного уряду країни.

3 липня новий прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схоф ​пообіцяв продовжувати “фінансову, військову та політичну підтримку” України, оскільки він націлився на Росію у своїй першій великій промові.

Раніше ми повідомляли, що Нідерланди об’єдналися з ще однією країною, щоб поставити Україні ракетний комплекс Patriot.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста, аби ті виконали свій мандат і надали можливість родинам поховати закатованих в окупованому Бердянську Тиграна Оганесяна та Микиту Ханганова.