Під час відбиття ворожої атаки загинув льотчик Олексій Месь: ймовірно, він був пілотом F-16

Джерело: Повітряне командування Захід

Захищаючи нашу країну, загинув льотчик Повітряних Сил Збройних Сил України Олексій Месь. Він героїчно провів свій останній бій в небі.

26 серпня Олексій під час відбиття російського масованого комбінованого ракетно-авіаційного удару знищив три крилаті ракети та один ударний БпЛА.

Олексій врятував українців від смертоносних російських ракет. На жаль, ціною власного життя. Він був сильним і відданим воїном, висококласним льотчиком, лідером на землі і в небі, добрим другом, люблячим сином, батьком, чоловіком, патріотом своєї країни, – наголосили у повідомленні.

Попрощатися з оборонцем прийшли його побратими-льотчики, командири і підлеглі, друзі і колеги, сотні простих українців.

Шану з неба полеглому пілоту віддала пара винищувачів МіГ-29. Політ над процесією виконали бойові друзі Олексія. Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України підполковнику Олексію Месю присвоєно військове звання полковник посмертно.

Ми втратили надійного друга і сильного воїна. Але НЕ втратили сили, волі і прагнення боротися, воювати і перемагати. В нашій справедливій справі ми помстимося ворогу за все і за всіх, – додали у повідомленні.

Раніше пресслужба 144-го винищувального крила Повітряних сил Нацгвардії США повідомляла, що Месь проходив навчання на F-16 у Штатах. Зокрема у 2019 році у ролі спостерігача він взяв участь у дозаправці винищувача F-15D Eagle в повітрі.

Сьогодні у WSJ припустили, що катастрофа сталася під час масового ракетного обстрілу території України. Зауважили, що наша країна, ймовірно, втратила один з нещодавно переданих американських винищувачів F-16. Початкові повідомлення вказували на те, що літак не був збитий вогнем противника, хоча інцидент стався під час масового російського ракетного обстрілу країни.

Київ нещодавно отримав шість літаків, щоб посилити свою боротьбу з Росією, ключовим символом підтримки США.

4 серпня, у День Повітряних Сил ЗСУ президент Володимир Зеленський офіційно підтвердив факт прибуття винищувачів F-16  в Україну. Загалом Україна очікує на 79 винищувачів F-16 від Бельгії, Данії, Норвегії та Нідерландів.

А вже згодом у Forbes підтвердили, що українські F-16 вже мають перші повітряні перемоги: винищувачі збивали російські ракети під час останньої масованої російської атаки. Також Зеленський заявив, що українські військові за допомогою винищувачів F-16 збили деякі російські ракети під час масованого удару 26 серпня.

Водночас західні авіаційні експерти застерігають, що військові літаки не можуть стати для українців “переможною срібною кулею”. Зокрема Washington Post пише, що лише шестеро українських пілотів отримали кваліфікацію для польоту на F-16.

А це означає: щодня можна буде здійснити лише обмежену кількість вильотів… і якомога далі від лінії фронту, через загрозу російських ракетних систем “земля-повітря”.

Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider

Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

У червні Командувач Військово-повітряних сил Нідерландів, генерал Арнуд Столманн заявив, що очікує, що в якийсь момент цього літа винищувачі F-16 нарешті здіймуться в небо над Україною.

Зауважимо, 7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.

Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.

20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.

Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує повністю вимкнути інтернет, якщо під час виборів президента розпочнуться протести. 

Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.

Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.