Підготовка до зими: Україна додала 1,5 ГВт додаткових потужностей із запланованих 1,7 ГВт

Джерело: Міністерство енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що у межах підготовки до опалювального сезону, в енергосистему вже додано 1,5 ГВт додаткових потужностей із запланованих 1,7 ГВт.

Досягти такого результату вдалося, зокрема, завдяки модернізації енергоблоків теплової генерації та відновленню роботи гідроагрегатів на гідроелектростанціях.

Наразі в Україні триває наймасштабніша за всю історію ремонтна кампанія, під час якої відновлюються пошкоджені російськими атаками об’єкти енергетики, а також ведеться підготовка до наступного опалювального сезону.

Тривають також ремонти на об’єктах атомної генерації, яка, як і минулого сезону, буде відігравати ключову роль у виробництві електроенергії.

“Це базова генерація, яка протягом минулої зими допомогла навіть при масованих ракетних ударах пройти і стабілізувати виробництво електроенергії”, – нагадав очільник Міненерго.

Атомна генерація продовжує виробляти понад 50% електроенергії в країні навіть після втрати з системи Запорізької АЕС. Протягом осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2023/2024 на повну потужність працюватимуть усі 9 блоків АЕС, які є на підконтрольній Україні території.

Також тривають ремонти на об’єктах теплової генерації, яка зазнала дуже вагомих втрат минулої зими через російські обстріли. Згідно з планом, наступного осінньо-зимового періоду (ОЗП) теплова генерація буде готова видавати в систему 4,5 ГВт потужності.

“Гідрогенерація також була предметом системних атак ворога протягом минулого ОЗП. Ми рухаємось в планах її відновлення і плануємо вийти на більше ніж 2 ГВт потужності”, – зазначив міністр.

Водночас Герман Галущенко наголосив, що ворог не полишив планів атакувати українську енергетичну інфраструктуру, тому проходження ОЗП може бути ускладнено насамперед системними атаками на енергооб’єкти.

“Виклики, які нас очікують протягом наступного опалювального сезону, величезні, і пов’язані вони з атаками, які Росія буде далі продовжувати масовано і системно здійснювати по нашій енергосистемі”, – резюмував очільник Міненерго.

За оцінками аналітиків, президент Росії Володимир Путін намагається маніпулювати поточними дискусіями щодо припинення вогню та майбутнього миру в Україні, ймовірно, намагаючись підірвати єдність України, США та Європи навколо повного 30-денного припинення вогню в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.

Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.

Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.

Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.