Підготовка до зими: Україна додала 1,5 ГВт додаткових потужностей із запланованих 1,7 ГВт

Джерело: Міністерство енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що у межах підготовки до опалювального сезону, в енергосистему вже додано 1,5 ГВт додаткових потужностей із запланованих 1,7 ГВт.

Досягти такого результату вдалося, зокрема, завдяки модернізації енергоблоків теплової генерації та відновленню роботи гідроагрегатів на гідроелектростанціях.

Наразі в Україні триває наймасштабніша за всю історію ремонтна кампанія, під час якої відновлюються пошкоджені російськими атаками об’єкти енергетики, а також ведеться підготовка до наступного опалювального сезону.

Тривають також ремонти на об’єктах атомної генерації, яка, як і минулого сезону, буде відігравати ключову роль у виробництві електроенергії.

“Це базова генерація, яка протягом минулої зими допомогла навіть при масованих ракетних ударах пройти і стабілізувати виробництво електроенергії”, – нагадав очільник Міненерго.

Атомна генерація продовжує виробляти понад 50% електроенергії в країні навіть після втрати з системи Запорізької АЕС. Протягом осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2023/2024 на повну потужність працюватимуть усі 9 блоків АЕС, які є на підконтрольній Україні території.

Також тривають ремонти на об’єктах теплової генерації, яка зазнала дуже вагомих втрат минулої зими через російські обстріли. Згідно з планом, наступного осінньо-зимового періоду (ОЗП) теплова генерація буде готова видавати в систему 4,5 ГВт потужності.

“Гідрогенерація також була предметом системних атак ворога протягом минулого ОЗП. Ми рухаємось в планах її відновлення і плануємо вийти на більше ніж 2 ГВт потужності”, – зазначив міністр.

Водночас Герман Галущенко наголосив, що ворог не полишив планів атакувати українську енергетичну інфраструктуру, тому проходження ОЗП може бути ускладнено насамперед системними атаками на енергооб’єкти.

“Виклики, які нас очікують протягом наступного опалювального сезону, величезні, і пов’язані вони з атаками, які Росія буде далі продовжувати масовано і системно здійснювати по нашій енергосистемі”, – резюмував очільник Міненерго.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.

В “Укренерго” повідомили, що завтра, 29 травня, в Україні не прогнозуються відключення електроенергії.

Військовий оглядач Юліан Рьопке зазначив, що теоретично більшість російських авіабаз перебувають у межах досяжності західного озброєння, отриманого Києвом від союзників.

У Міністерстві закордонних справ України зробили заяву щодо спроби КНДР запустити розвідувальний супутник.