Підприємцю, який поставив ЗСУ браковані бронежилети, загрожує до 12 років ув’язнення

Джерело: СБУ
Підприємцю, який поставив Збройним силам України браковані бронежилети на майже 6 мільйонів гривень, загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Військова контррозвідка СБУ спільно з БЕБ викрила на Закарпатті схему масштабного розкрадання державних грошей під час придбання засобів індивідуального захисту для ЗСУ.
За бюджетні кошти організатори оборудки поставили до однієї з військових частин регіону 350 бракованих бронежилетів.
Під час їхнього випробування встановлено, що придбана продукція не відповідає заявленим технічним характеристикам 4-го класу захисту і є небезпечною для використання в бойових умовах.
Тим самим фігуранти зірвали виконання відповідного оборонного замовлення на майже 6 млн грн. Всю партію неякісної продукції вилучено і направлено компанії-виробнику для усунення недоліків.
За даними слідства, до організації оборудки причетний директор місцевої комерційної структури.
Встановлено, що підприємець підписав з представниками обласного військкомату договір на постачання українським захисникам оптової партії бронежилетів. При цьому їхню вартість штучно завищено, а якість не відповідала вимогам державного стандарту.
На підставі зібраних доказів директору підприємству-постачальнику повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем); ч. 1 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).
Обвинувальний акт щодо фігуранта направлено до суду. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до викритої схеми.
Насамперед перевіряється причетність до незаконної діяльності посадовців військкомату, який замовив військову продукцію.
Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
- Військові контррозвідники Служби безпеки викрили корупційну схему, яка призвела до зриву державного замовлення на виробництво великої партії боєприпасів для ЗСУ напередодні повномасштабного вторгнення РФ.
- Правоохоронці повідомили про підозру у шахрайстві двом підприємцям, які виготовили неякісні боєприпаси.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.