Південна Корея буде інвестувати у відновлення енергосектору України
Джерело: Міненерго
З початку повномасштабного російського вторгнення Південна Корея надала Україні 10 вантажів гуманітарної допомоги енергетичному сектору. Сеул зацікавлений в інвестиціях у відновленні енергосектору.
За час великої війни країна передала 20 резервних електростанцій і 5 мініекскаваторів. Цю техніку використовують у межах масштабної ремонтної кампанії на енергетичних об’єктах.
Було укладено Меморандум між ПрАТ “Укргідроенерго” і Корейська корпорація водних ресурсів (K-water). Документом передбачається співпраця в експериментальному проєкті з відновлення Каховської ГЕС.
Під час зустрічі міністр енергетики України Герман Галущенко з корейською делегацією на чолі з міністром землі, інфраструктури та транспорту Республіки Корея Вон Хі Рьонгом продемонстрував наслідки російських атак на енергосистему.
Сторони заявили, що зацікавлені у подальшій співпраці у сфері гідроенергетики. Ще Київ і Сеул обговорили співпрацю в ядерній галузі та потенціал співпраці у сфері відновлюваних джерел енергії, як-от вітрової і сонячної енергетики.
Корейський міністр зауважив, що їхні інженерні та конструкторські компанії зацікавлені в інвестиціях у відновлення українського енергосектору.
Ймовірно, незабаром до України приїде міністр торгівлі, промисловості та енергетики Руспубліки Корея. Під час візиту обговорять відновлення українського енергосектору з огляду на необхідність впровадження механізмів децентралізації генерації, а також систем обліку і розумного споживання електроенергії в Україні.
- В “Укренерго” заявили, що енергосистема стабілізувалася після останніх спекотних тижнів серпня, коли компанія була змушена залучати аварійну допомогу з європейських країн. На сьогодні у системі вистачає електроенергії.
- Під час розмови прем’єр-міністр Денис Шмигаль і словацький колега Людовіт Одор обговорили енергосистему України. Вони порушили питання підтримки України в частині імпорту електроенергії у зимовий період.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.