Південна Корея ввела санкції, пов’язані з розробкою зброї КНДР
Джерело: Reuters
В Міністерстві закордонних справ Південної Кореї повідомили в середу, 17 січня, що Південна Корея ввела санкції проти двох осіб, трьох організацій і 11 кораблів, пов’язаних з ядерною та ракетною програмами КНДР.
Санкції були оголошені через декілька днів після того, як Північна Корея запустила нову твердопаливну гіперзвукову ракету середньої дальності, яку Південна Корея та Сполучені Штати рішуче засудили як серйозне порушення резолюцій Ради Безпеки ООН.
КНДР також оголосила про відмову від десятиліть транскордонної політики, ліквідувавши деякі державні установи, що займалися міжкорейськими зв’язками, і оголосила Південь ворожою державою.
Збройні сили Південної Кореї заявили в середу, що з понеділка їх військово-морський флот проводив триденні спільні морські навчання з американськими та японськими військами за участю американського авіаносця Carl Vinson, щоб покращити свою відповідь на загрози Північної Кореї.
У четвер у Сеулі також заплановані переговори ядерних посланників трьох країн.
- Офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.
- Війська Південної Кореї та США провели спільні навчання з бойовими стрільбами поблизу кордону з Північною Кореєю із застосуванням важкого озброєння на тлі ескалації напруженості на Корейському півострові.
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у справі за підозрою чинного керівника Антимонопольного комітету України у недекларуванні майна та його дружини — у пособництві в незаконному збагаченні.
Президент Володимир Зеленський 23 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Цей крок викликав гостру реакцію у Брюсселі та може стати критичним фактором у заморожуванні процесу вступу України до Європейського Союзу.
23 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду знову відмовив у задоволенні клопотання адвоката лідера фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка щодо долучення до справи флеш-носія з відеозаписом. Причиною вказали “порушення порядку отримання інформації, що підлягає використанню як доказ у суді”.
Американська компанія PepsiCo Inc. анонсувала запуск коли з пребіотиками.
Президент України Володимир Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів. Сталось це на тлі ухвалення скандального законопроєкту №12414 щодо обмеження незалежності НАБУ та САП.