По Харкову вперше з 2022-го року вдарили авіабомбами: по школі та багатоповерхівках

Начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов підтвердив чутки щодо ударів по Харкову керованими авіаційними бомбами (КАБ) – вперше з 2022 року.

Джерело: Сергій Болвінов

Під ударом Шевченківський район, за інформацією, що перевіряється, ворог застосував дешевий аналог крилатої ракети. Це УМПБ Д-30 СН, що виготовлений на базі ФАБ-250“, – повідомив Болвінов.

Загалом КАБами ударили двічі: перше влучання – по загальноосвітній школі, друге – поміж житлових будинків. Росіяни для ударів по Харкову не використовували авіацію вже протягом двох років.

Відомо про одного загиблого чоловіка, який під час удару перебував на вулиці, біля будинку.

Згідно з інформацією мера Харкова Ігоря Терехова, кількість поранених зросла до 16 осіб. Триває обхід квартир, що постраждали; на місці працюють всі служби, розпочалася рятувальна операція.

Сергій Болвінов звернувся до харків’ян і гостей міста:

Я знаю – всі звикли до сигналу повітряної тривоги. Мало хто реагує на нього та ховається в укриття. Але я не втомлюся попереджати – ворог використає і це. Нині застосовує важче озброєння по місту. Тому закликаю:  бережіть своє життя та життя дітей і близьких. Зважайте на можливість повторних ударів“.

  • Нагадаємо, що сьогодні, 27 березня, армія РФ завдала двох ударів по багатоквартирних будинках Шевченківського району Харкова.

Через скандальний концертний номер “Кварталу 95” народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” звернулися до генерального прокурора Андрія Костіна та голови СБУ Василя Малюка.

8 травня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна не братиме участі в довгостроковому плані НАТО щодо допомоги Україні, назвавши його “божевільною місією”.

8 травня речник Державного департаменту США Метью Міллер повідомив про підготовку нових пакетів військової допомоги Україні, що забезпечить колишній рівень постачання озброєння.

У квітні міноборони РФ отримало чергову партію нових винищувачів Су-35С. Передали літаки на заводському аеродромі у Комсомольську-на-Амурі, що входить до складу Об’єднаної авіабудівної корпорації.

Станом на 8 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.