Польща та Німеччина вже цього місяця спільно запустять «коаліцію бронетехніки» для України
Джерело: пресслужба Міноборони Польщі
26 березня у Варшаві Польща та Німеччина активізують коаліцію бронетанкових засобів для України, заявили керівники міністерств оборони обох країн.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш після переговорів з главою Міноборони Німеччини Борисом Пісторіусом зауважив, що до ініціативи вже вирішили долучитися й інші країни-союзниці.
Це одна з найважливіших коаліцій, які сформовано. Наші дві країни є лідерами цього проєкту. Вже підписалися інші наші партнери: Велика Британія, Швеція, Італія, які заявляють про готовність брати участь у цій коаліції. Я хотів би подякувати міністру за його внесок у Центр підготовки, освіти та підготовки НАТО – Україна в Бидгощі. Це перша відчутна ініціатива такого роду. Це структура, яка будується і наближає Україну до НАТО, – наголосив Косіняк-Камиш.
Як зазначив глава Міноборони Польщі, серед тем також було питання зміцнення співпраці в межах Веймарського трикутника.
Зауважимо, Німеччина, Франція та Польща в п’ятницю, 15 березня, пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.
- Німеччина вкладе сотні мільйонів в закупівлю артилерійських снарядів для оборони України проти Росії. Речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив у Берліні, що федеральний уряд приєднається до відповідної ініціативи Чехії, яка передбачає закупівлю боєприпасів у третіх країнах за межами Європейського Союзу.
- Президент Франції Емманюель Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.
- Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єром Польщі Дональдом Туском оголосив про надання Варшавою нового пакету озброєнь.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.