Польща та Німеччина вже цього місяця спільно запустять «коаліцію бронетехніки» для України
Джерело: пресслужба Міноборони Польщі
26 березня у Варшаві Польща та Німеччина активізують коаліцію бронетанкових засобів для України, заявили керівники міністерств оборони обох країн.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш після переговорів з главою Міноборони Німеччини Борисом Пісторіусом зауважив, що до ініціативи вже вирішили долучитися й інші країни-союзниці.
Це одна з найважливіших коаліцій, які сформовано. Наші дві країни є лідерами цього проєкту. Вже підписалися інші наші партнери: Велика Британія, Швеція, Італія, які заявляють про готовність брати участь у цій коаліції. Я хотів би подякувати міністру за його внесок у Центр підготовки, освіти та підготовки НАТО – Україна в Бидгощі. Це перша відчутна ініціатива такого роду. Це структура, яка будується і наближає Україну до НАТО, – наголосив Косіняк-Камиш.
Як зазначив глава Міноборони Польщі, серед тем також було питання зміцнення співпраці в межах Веймарського трикутника.
Зауважимо, Німеччина, Франція та Польща в п’ятницю, 15 березня, пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.
- Німеччина вкладе сотні мільйонів в закупівлю артилерійських снарядів для оборони України проти Росії. Речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив у Берліні, що федеральний уряд приєднається до відповідної ініціативи Чехії, яка передбачає закупівлю боєприпасів у третіх країнах за межами Європейського Союзу.
- Президент Франції Емманюель Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.
- Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єром Польщі Дональдом Туском оголосив про надання Варшавою нового пакету озброєнь.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.