Польща звинуватила Росію та Білорусь в «озброєнні мігрантів»

Джерело: SkyNews

Влада Польщі стверджує, що Росія спільно з Білоруссю стоять за нещодавнім сплеском мігрантів до Європейського Союзу.

Зокрема кількість спроб нелегального перетину кордону з Білорусі до Польщі за минулі кілька місяців зросла до майже 400 інцидентів на день.

Польські прикордонники також описали все більш агресивну поведінку мігрантів на білоруському боці кордону. Вже були випадки, коли армійці та охоронці потрапляли до лікарні

Минулого вівторка, поблизу села Дубіче-Церківне, офіційні особи заявили, що мігрант проліз між прутами встановленої загорожі та вдарив ножем польського солдата.

Уряд у Варшаві розглядає ситуацію на кордоні як організовану спробу Росії та Білорусі підігріти антимігрантські настрої, що, своєю чергою, може посилити позиції ультраправих партій на виборах до парламенту ЄС.

Ми маємо справу не з [просто] шукачами притулку, ми маємо справу зі скоординованою, дуже ефективною – на багатьох рівнях – операцією з прориву польського кордону та спробами дестабілізувати країну, – заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Ми повідомляли, що 28 травня, на польсько-білоруському кордоні нелегальний мігрант поранив ножем польського військового, повідомив заступник глави МВС Польщі Чеслав Мрочек.

Сьогодні вранці я отримав дуже погану новину про те, що один із військових, який намагався зупинити тих, хто перетинає кордон, зазнав ножового поранення, – зазначив Мрочек.

Мрочек зауважив, що за останній час помітно зросла кількість нелегальних перетинань кордону з території Білорусі до Польщі, а разом з цим зросла й агресивність таких осіб.

Читайте також: РФ прагне використовувати масову міграцію як зброю – прем’єр-міністерка Естонії

Раніше Туск повідомив, що країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.

Туск не повідомив жодних подробиць про те, які будуть укріплення і скільки коштів буде виділено на їх будівництво. Він лише наголосив, що коли справа торкається безпеки Польщі, то “немає жодних обмежень”.

Щобільше, глава польського уряду заявив, що Білорусь безсумнівно є співорганізаторкою цієї ситуації на кордоні.

Попередній польський уряд побудував на кордоні з Білоруссю паркан довжиною понад 180 км та висотою 5,5 метра для захисту від мігрантів. Довкола також встановлені камери спостереження та системи датчиків. За словами Туска, нові укріплення будуть побудовані навколо всього східного кордону, які також можуть зачепити кордони Польщі з Україною та Росією, однак про такі деталі прем’єр не повідомив.

Також стало відомо, що столиця Польщі витратить 117 мільйонів злотих ($30 мільйонів) у найближчі два-три роки на облаштування бомбосховищ та інші заходи безпеки, оскільки повномасштабна війна РФ проти сусідньої України триває третій рік, заявив мер Варшави Рафал Тшасковский.

У квітні влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Нещодавно міністр оборони Польщі поінформував, що Варшава вирішила збільшити кількість своїх військ на сході у прикордонних районах через загрозу з боку РФ та РБ. Посилення присутності армії передбачено у Вармінсько-Мазурському, Підляському, Люблінському та Підкарпатському воєводствах.

У Генштабі Збройних сил Польщі поінформували, що польські пілоти відпрацювали посадку бойових літаків на дорозі поблизу кордону з РФ.

Раніше у Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.