Понад 150 науковців у відкритому листі до НАТО закликали дозволити вступ України
Джерело: The Gardian
Росія виступає проти вступу України до НАТО лише тому, що це перешкодить її подальшій збройній агресії. І це підтверджує її спокійне сприйняття приєднання до Альянсу Фінляндії та Швеції. Понад 150 представників американських та європейських університетів у відкритому листі підтримали вступ України в НАТО.
Вчені з різних куточків світу нагадали, що членство України в НАТО підтримують деякі європейські країни – зокрема, країни Балтії, Північної Європи та Польща. Разом з тим такі ключові держави, як США та Німеччина, залишаються проти. Аргументи проти членства України в НАТО, які неодноразово наводилися з початку нападу Росії на Україну в 2014 році, зрештою повторюють те саме занепокоєння: будь-який крок, сприйнятий як загроза безпеці Росії, може спровокувати ескалацію.
Та підписанти відкритого листа до НАТО наголошують, що насправді спокійне сприйняття Росією Фінляндії та Швеції, котрі приєдналися до Альянсу у 2022 році, розвіяло брехню в заяві про те, що Росія “тримається на волоску щодо наближення її кордонів до НАТО”.
Настав час визнати, що Росія виступає проти членства України в НАТО лише тому, що це перешкоджатиме подальшій агресії Росії проти цієї країни, – мовиться у відкритому листі, опублікованому в The Gardian, який підписали 158 дослідників з різних країн світу. – Запрошення України до НАТО стало б остаточним кроком у бік від політики умиротворення і назад до верховенства міжнародного права та захисту прав людини.
Вчені наголосили, що вступ до оборонного альянсу не створить жодних додаткових стимулів для агресивних дій Кремля, адже Росія і без того “повна рішучості знищити Україну і не потребує додаткової мотивації для цього”.
Автори документа нагадують, що досі РФ не напала на жодного члена НАТО, а натомість погрожувала, атакувала та окупувала лише країни поза блоком.
Раніше газета The Guardian оприлюднила відкритий лист експертів з низки університетів різних країн Європи та Америки із закликом не приймати Україну до НАТО.
Зауважимо, союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році. Західноєвропейський дипломат повідомив, що лідери країн Альянсу підпишуть це зобов’язання наступного тижня, під час саміту у Вашингтоні.
Ще у 2023 році президент США Джо Байден зауважив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Одначе, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що США та Німеччина нині є основними противниками вступу України до НАТО. Напередодні саміту НАТО у Вашингтоні Макрон зазначив, що ці країни демонструють “сильну опозицію” стосовно запрошення Україні приєднатися до Альянсу.
- Новообраний уряд Великої Британії продовжить політику підтримки Україну у війні проти РФ.
- На саміті НАТО країни-учасниці зобов’язалися збільшити виробництво зброї та зробити боєприпаси стандартними (для їх сумісності на полі бою).
- На саміті НАТО країни Північноатлантичного альянсу представили план зміцнення ВПК.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.