Понад 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну

Джерело: МОЗ України
Більше ніж 200 тисяч доз “омікронспецифічної” вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень.
Це оновлена версія вакцини “Comirnaty” від американської компанії “Pfizer”, адаптована спеціально для захисту проти штаму “Омікрон” коронавірусу SARS-CoV-2. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив вакцину в країну, далі її буде розподілено між усіма областями.
203 тисячі доз оновленої вакцини Україна отримала в межах міжнародної ініціативи СOVAX. Це глобальна ініціатива, що працює з урядами та виробниками, аби забезпечити доступ до вакцин проти COVID-19 по всьому світу – як у країнах з високим рівнем, так і з низьким рівнями доходів населення. Зробити щеплення цією вакциною можуть, зокрема, і діти від 12 років.
“Бівалентну вакцину адаптовано спеціально для захисту проти штаму “Омікрон”. Зараз територією України циркулює понад 13 штамів “ковіду”, тобто вірусу SARS-CoV-2. Усі виявлені мутації – це відхилення від штаму “Омікрон”, який переважає в країні. Понад 200 тисяч доз вакцини, яку доставив ЮНІСЕФ, призначені для бустерного щеплення тих, хто вже має первинний курс вакцинації проти COVID-19. Вакцина буде доступна на рівні кожної області”, – розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
У МОЗ нагадали, що вакцинація проти COVID-19 залишається єдиним ефективним методом підсилити імунітет та запобігти ускладненням в разі хвороби. Щеплення – безоплатні, вакцинуватися можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують вакцини “Janssen” (виробник “Johnson&Johnson”) та “Comirnaty” (виробник “Pfizer”). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник “Pfizer” – вакцина “Comirnaty” для дітей).
Загалом з початку епідсезону, який починається в Україні в жовтні, понад мільйон українців захворіли на ГРВІ, грип та COVID-19.
- Результати дослідження Нагойського університету Японії показали, що поведінка людини могла вплинути на появу і еволюцію нових штамів COVID-19.
- Дослідження засвідчило, що дисбаланс грибків у кишківнику може сприяти надмірному запаленню у людей з важкою формою COVID-19 або тривалим COVID-19. Дослідили, що люди з важким захворюванням мали підвищений рівень грибка, який може активувати імунну систему та викликати довготривалі зміни.
- Згідно з результатами дослідження, лихоманка, озноб, втома і головний біль після вакцини проти COVID-19 можуть бути ознаками активного вироблення антитіл.
Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій розшукали чотирьох туристок із Києва, які у Карпатах втратили орієнтир через ускладнення погодних умов.
Лідерка ультраправих Марін Ле Пен, її партія “Національне об’єднання” та ще 12 осіб, подали апеляцію на вирок Паризького суду, який визнав їх винними у справі помічників депутатів Європарламенту.
Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.
13 квітня відзначають Міжнародний день подяки рослинам та Міжнародний день поінформованості про функціональні неврологічні розлади. Християни сьогодні згадують священномученика Артемона.
За даними синоптиків, у неділю, 13 квітня, в Україні збережеться суха та тепла погода.