Понад $40 млрд: Кабмін визначив потребу України у зовнішньому фінансуванні на 2026 рік
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
9 липня глава уряду Денис Шмигаль поінформував, що нині потреби України у зовнішньому фінансуванні на 2026 рік залишаться на рівні $40 млрд.
Розпочали URC-2025 з 14-го засідання Керівного комітету платформи. У своєму виступі поінформував, що Уряд наприкінці червня подав зміни до закону про державний бюджет, де передбачив збільшення видатків на обороноздатність країни майже на 10 млрд доларів. Це допоможе ефективно протидіяти ворогу, – повідомив Шмигаль.
Він пояснив, загальний фінансовий ресурс на оборону та безпеку у 2025 році становить майже 50 млрд доларів, – 26% ВВП. Бюджет на закупівлю зброї так само рекордний і складе 16,4 млрд доларів. Водночас власні доходи бюджету складуть 48,5 млрд доларів. Відтак, наголосив, що зовнішнє фінансування критично важливе, адже дозволяє Україні спрямовувати власні ресурси на захист нашої країни.
Цього року Україна вже залучила 22 млрд доларів зовнішнього фінансування. Водночас викликом є 2026 рік, зазначив глава уряду.
Потреби у зовнішньому фінансуванні залишаться на рівні понад 40 млрд доларів. Ключовим завданням має стати напрацювання механізмів та інструментів, які дозволять залучити ці кошти.
Шмигаль додав, що завдяки відновленню економіки та системним змінам за перші 5 місяців цього року наш державний бюджет перевиконано на 1 млрд доларів.
17 червня президент Володимир Зеленський закликав партнерів на зустрічі G7 забезпечити $40 млрд щорічної бюджетної підтримки для України.
Важливо забезпечити 40 мільярдів доларів США щорічної бюджетної підтримки для України – для нашої стійкості, для того, щоб наша країна могла триматися далі. І це має бути спільне рішення лідерів G7, включно зі США, – зазначив глава Української держави.
Окремо Зеленський акцентував на важливості встановити суворі обмеження на вартість російської нафти та просить продовжувати закликати президента США Дональда Трампа використовувати власний вплив, аби змусити Путіна припинити повномасштабну війну. Український президент зауважив, що саме США та глава Білого дому запропонували припинення вогню, відновлення дипломатії, негайні зустрічі й переговори.
Зауважимо, раніше глава уряду Денис Шмигаль заявив, що у 2025 році Україна очікує понад 39 мільярдів доларів бюджетної підтримки. Надходження цих коштів підтверджено партнерами.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Світовий банк надасть Україні 70 млн доларів для підтримки стабільності роботи української енергосистеми.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії заборонила ввезення усіх видів молочної продукції від двох азербайджанських компаній – ТОВ “ALLBUY” і ТОВ “MILK PRODUCTS”.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.
У французькому місті Сен-Етьєн-о-Мон глядачі другого етапу велозмагань “Тур де Франс” залізли на надгробки на місцевому цвинтарі, щоб краще бачити перегони — це викликало хвилю критики.