Понад 460 митців у США протестують через указ Трампа проти різноманітності

Джерело: ARTnews

Понад 460 американських художників, танцівників і поетів підписали відкритий лист до Національного фонду мистецтв (НФМ), просячи відхилити нові вимоги до заявок на отримання грантів, прийнятих НФМ цього місяця відповідно до останнього виконавчого указу президента США Дональда Трампа.

Зокрема новий указ забороняє мистецьким організаціям використовувати федеральні кошти для просування в галузі DEI – diversity, equity, and inclusion (різноманітність, рівноправність та інклюзивність).

Відтепер заявники на гранти зобов’язані не реалізовувати жодних програм, що сприяють “розмаїттю, справедливості та інклюзивності, які порушують будь-які застосовні федеральні закони про боротьбу з дискримінацією”. Митці повинні взяти на себе зобов’язання щодо дотримання виконавчого наказу, підписаного в січні, про те, що американська політика полягає у “визнанні двох статей, чоловічої та жіночої”, що широко засуджувалося правозахисними групами як напад на трансгендерних людей.

За словами автора листа, режисера театру та стипендіата Макартура Енні Дорсен, список імен підписантів є закритим. У листі митці вимагають від НФМ змінити свій напрямок, написавши, що “відмова від наших цінностей є неправильною, і це не захистить нас. Послух наперед лише живить авторитаризм”.

“Трамп і його прихильники можуть використовувати двозначні слова, щоб стверджувати, що підтримка кольорових митців є “дискримінацією” і що фінансування роботи трансгендерів і жінок-художниць сприяє “гендерній ідеології” (що б це не означало). Але ми знаємо краще: мистецтво для всіх і представляє всіх”, — йдеться в листі.

Як зауважив представник НФМ, це “давня юридична вимога”, щоб усі одержувачі федеральних грантів дотримувалися “відповідних федеральних антидискримінаційних законів, постанов і розпоряджень”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.