Попередження на їжі про її вплив на довкілля може зменшити споживання м’яса на 7-10%

Джерело: The Guardian

Люди звикли бачити на тютюнових виробах різкі попередження про потенційно смертельні ризики для здоров’я. Дослідження свідчить, що подібне маркування на продуктах харчування може допомогти їм зробити вибір щодо не лише свого здоров’я, а й здоров’я планети.

Дослідження виявило, що попереджувальні написи із графічними зображеннями, подібні до тих, що попереджають про імпотенцію, хворобу серця чи рак легенів на пачках сигарет, можуть зменшити вибір страв, що містять м’ясо, на 7-10%.

Це зміна, яка може істотно вплинути на майбутнє планети. Згідно з нещодавнім опитуванням YouGov, 72% населення Великої Британії вважають себе м’ясоїдами. Але Комітет зі зміни клімату, який консультує уряд щодо цілей “чистого нуля”, заявив, що Велика Британія повинна скоротити споживання м’яса на 20% до 2030 року та на 50% – до 2050 року, щоб досягти цих цілей.

“Якщо поєднати цю пораду з тим фактом, що високе споживання м’яса пов’язане з багатьма проблемами зі здоров’ям і тим, як ми зараз займаємося сільським господарством, або деякими з найпоширеніших способів ведення сільського господарства, також дуже сильно пов’язані з потенціалом спалахів пандемії, стає зрозуміло, що існує багато причин, чому нинішній спосіб споживання м’яса, можливо, не найкращий спосіб це зробити”, – сказав Джек Г’юз, доктор філософії, який очолював Даремське дослідження.

Він розповів, що для дослідження взяли 1001 особу, які споживають м’ясо, і розділили їх на 4 групи.

Кожній групі показали фотографії гарячого м’яса, риби, вегетаріанських і веганських страв у їдальні – від гамбургерів до пирога – із попередженням про здоров’я, попередженням про клімат, етикеткою із застереженням про пандемію або взагалі без неї.

Попередження про пандемію виявилися найефективнішими у переконуванні учасників відмовитись від споживання м’яса, зменшивши їх вибір на 10%, далі йде попередження про здоров’я – 8,8%, потім – попередження про клімат – 7,4%, але дослідники сказали, що відмінності не були статистично значущими, і що учасники визнали кліматичні попередження найбільш достовірними.

Дослідники вважають, що їхні висновки можуть сприяти зміні гастрономічного вибору, що, зрештою, може принести користь навколишньому середовищу.

“Досягнення “чистого нуля” є пріоритетом для нації та планети. Оскільки вже доведено, що попереджувальні етикетки зменшують куріння, а також споживання солодких напоїв і алкоголю, використання попереджувальних етикеток на продуктах, що містять м’ясо, може допомогти нам досягти цього, якщо це стане національною політикою”, – сказав Г’юз.

  • Кліматичні зміни можуть спричинити зміну смаку пива в майбутньому. При цьому його вартість зросте у низці регіонів Європи.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.