Посли G7 підтримали реформу АРМА
Джерело: G7AmbReformUA/X
Посли G7 закликали Раду ухвалити законопроєкт №12374-д для зміцнення інституційної бази Агентства з розшуку і менеджменту активів.
У повідомленні наголосили, що не підтримують правки, котрі можуть негативно вплинути на результати минулих реформ.
Ми підтримуємо зміцнення інституційної спроможності АРМА через швидке прийняття законопроєкту №12374-д. Ми категорично не підтримуємо правки, які можуть негативно вплинути на досягнення минулих реформ, обмежуючи ефективну перевірку декларацій і моніторинг, — мовиться у заяві.
G7 Chair: We support strengthening ARMA’s institutional framework through swift adoption of DL 12374-d. We strongly discourage amendments that would affect previous achievements by limiting effective asset declaration assessments and monitoring.
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) May 7, 2025
Також зауважується, що подальший прогрес у зміцненні антикорупційної системи залишається важливим для виконання міжнародних зобов’язань в межах євроатлантичної інтеграції.
Проєктом закону №12374-д пропонують оновити процедуру відбору керівника та працівників АРМА з залученням до складу комісії незалежних експертів, а також запровадити незалежну зовнішню систему оцінки ефективності діяльності.
Рада ухвалили законопроєкт у першому читанні 12 лютого. Нині документ готують до другого читання.
- Посли країн “Великої сімки” підтримали та привітали схвалення Радою закону щодо реформи митниці.
- Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
- У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.