Посли G7 підтримали реформу АРМА

Джерело: G7AmbReformUA/X

Посли G7 закликали Раду ухвалити законопроєкт №12374-д для зміцнення інституційної бази Агентства з розшуку і менеджменту активів.

У повідомленні наголосили, що не підтримують правки, котрі можуть негативно вплинути на результати минулих реформ.

Ми підтримуємо зміцнення інституційної спроможності АРМА через швидке прийняття законопроєкту №12374-д. Ми категорично не підтримуємо правки, які можуть негативно вплинути на досягнення минулих реформ, обмежуючи ефективну перевірку декларацій і моніторинг, — мовиться у заяві.

Також зауважується, що подальший прогрес у зміцненні антикорупційної системи залишається важливим для виконання міжнародних зобов’язань в межах євроатлантичної інтеграції.

Проєктом закону №12374-д пропонують оновити процедуру відбору керівника та працівників АРМА з залученням до складу комісії незалежних експертів, а також запровадити незалежну зовнішню систему оцінки ефективності діяльності.

Рада ухвалили законопроєкт у першому читанні 12 лютого. Нині документ готують до другого читання.

  • Посли країн “Великої сімки” підтримали та привітали схвалення Радою закону щодо реформи митниці.
  • Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
  • У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.

Очільник МЗС України Андрій Сибіга повідомив, що попри оголошене Кремлем триденне перемир’я 8-10 травня, війська РФ продовжують атаки по всій лінії фронту.

Президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт про військового омбудсмана на розгляд Верховної Ради. Документ зареєстрували як невідкладний для позачергового розгляду у парламенті.

Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу гітлерівської Німеччини на Польщу. Радянський Союз вступив у війну вже 17 вересня 1939 року як союзник нацистів, атакувавши Польщу зі сходу. СРСР діяв згідно з секретним протоколом пакту Молотова–Ріббентропа, укладеним напередодні вторгнення – 23 серпня 1939 року. СРСР також окупував Балтійські країни, атакував Фінляндію (Зимова війна 1939–1940) та анексував частину Румунії (Північну Буковину та Бессарабію) у 1940 році.

9 травня у більшості українських областей очікується дощова погода, а у Карпатах випаде мокрий сніг.

Служба безпеки України затримала ще двох агентів ФСБ у Києві та Рівному. Їх підозрюють у зборі координат для ракетних і дронових ударів РФ по території України.