Посол України: Польські поліціянти пояснили причину перевірки українського журналіста Ткача

Джерело: Василь Зварич у коментарі hromadske

27 лютого поблизу кордону з Білоруссю затримали українського журналіста Михайла Ткача разом з відеооператором Ярославом Бондаренком, котрі готували матеріал про транзит продукції між Польщею та РФ і РБ. Посол України у Польщі зауважив, що поліціянти одразу пояснили причину перевірки журналіста, зазначивши, що зреагували на повідомлення про осіб, котрі здійснювали зйомку у районі залізничних колій.

Посол України в Польщі Василь Зварич підтвердив, що українське дипломатичне представництво зверталося до поліції через інцидент.

Дізнавшись про подію, дипломати зв’язалися з місцевою поліцією. Окрім цього, генеральне консульство в Любліні надіслало до поліції офіційного листа.

Поліціянти пояснили, що отримали інформацію про “підозрілих” осіб, які здійснювали фото- і відеознімання в районі залізничної колії.

Правоохоронці пояснили дипломатам, що після минулих провокацій на залізниці з висипанням українського зерна та нищенням майна вони посилили контроль на залізничних шляхах, особливо у прикордонній зоні. На прикордонні з Білоруссю теж особлива безпекова ситуація через проблеми міграції з її території.

Зварич акцентував, що у розмові з дипломатами поліціянти поводилися ввічливо й одразу відреагувала на звернення консула. Після підтвердження, що затримані справді українські журналісти, їх відпустили.

Зауважимо, українського журналіста Михайла Ткача разом з оператором затримали польські правоохоронці біля польсько-білоруського кордону, коли представник ЗМІ готував матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.