Потепління зменшило рівень споживання електроенергії: її достатньо для потреб споживачів

Джерело: “Укренерго”

Сьогодні, 24 листопада, потепління зменшило рівень споживання електроенергії – відтак виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів.

Ранковий максимум 24 листопада був на 6,5% меншим, ніж цей показник 23 листопада. Але синоптики попереджають про нову хвилю похолодання вже в неділю, тому в “Укренерго” закликали до ощадливого споживання електроенергії.

Вчора споживання електроенергії зростало протягом дня під впливом похолодання. Вечірній максимум споживання електроенергії 23 листопада був на 1,5% вищим, ніж 22 листопада. Для енергосистеми це дорівнює необхідності включення щонайменше одного додаткового блоку теплових електростанцій, виробничі потужності яких наразі обмежені через ремонти.

Сьогодні ситуація на електростанціях залишається складною: один із блоків після ремонту повернувся в роботу, але на декількох тривають аварійні ремонти.

Вчора, 23 листопада, в енергосистемі другий день поспіль було зафіксовано дефіцит електроенергії.

Причини: споживання збільшилось через похолодання й спричинило додаткове навантаження на електростанції, що, своєю чергою, спричинило зупинку та вихід в аварійний ремонт кількох блоків. Наявного на ринку обсягу імпортної електроенергії не вистачило для того, щоб замістити весь обсяг невиробленої зупиненими блоками електроенергії.

Для підтримки балансу між виробництвом та споживанням “Укренерго” 23 листопада активувало аварійну допомогу від оператора системи передачі Румунії загальним обсягом 1200 МВт*год.

Експорт сьогодні здійснювався у нічні години мінімального споживання до Румунії. Загальний обсяг 450 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 100 МВт.

Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється протягом доби зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 3743 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 490 МВт. Технічно можлива максимальна потужність 1200 МВт.

Через погодні умови без електроенергії залишається 167 населених пунктів у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Сумській, Чернівецькій, Чернігівській областях.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 477 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

  • Станом на 24 листопада в Україні знеструмлені 635 населених пунктів. Причини – негода, технологічні порушення та обстріли з боку окупантів.
  • В “Укренерго” повідомили про зростання навантаження на енергосистему з приходом похолодань. Тож у компанії закликали українців не вмикати енергомісткі прилади з 9:00 до 19:00 та бути особливо уважними в період із 17:00 до 19:00.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.