Потік російських туристів до окупованого Криму скоротився вдвічі

Джерело: SkyNews

Кількість росіян, які обирають тимчасово окупований Крим як місце відпочинку, зменшилася майже вдвічі за лічені тижні після того, як Україна посилила свої атаки на інфраструктуру півострова.

Зокрема у другій половині липня бронювання готелів впало на 45% проти даних на початку місяця. Загалом, за словами експертів, заповненість готелів різко впала до 50-60%.

Туризм має вирішальне значення як для економіки Криму, так і для здатності Кремля прогнозувати, що його анексія в 2014 році мала результат.

Фінські дослідники Олександр Панасюк і Галина Зубрицька зауважили, що російський уряд заперечує будь-які твердження того, що кримський туризм перебуває в кризі, попри давні політичні, економічні, транспортні та енергетичні проблеми півострова.

Читайте також: Удари по Криму є чутливою темою у російському провоєнному інформаційному просторі – ISW

Вони виявили, що в 2018-2019 роках Кремль заплатив за понад 7500 статей і майже 1000 телевізійних сюжетів, призначених для продажу Криму як туристичного напрямку.

Одначе, повномасштабна війна, схоже, ще більше погіршила і без того складну ситуацію для кримського туризму.

Жорсткий контроль російських державних ЗМІ означає, що більшість осіб на материковій частині країни не знають про масштаби контрнаступу України.

Проте той факт, що туризм з Росії впав настільки суттєво і так швидко, свідчить про те, що росіяни справді знають про атаки України на інфраструктуру в Криму – і відповідно змінюють свою поведінку.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.