Потік російських туристів до окупованого Криму скоротився вдвічі

Джерело: SkyNews

Кількість росіян, які обирають тимчасово окупований Крим як місце відпочинку, зменшилася майже вдвічі за лічені тижні після того, як Україна посилила свої атаки на інфраструктуру півострова.

Зокрема у другій половині липня бронювання готелів впало на 45% проти даних на початку місяця. Загалом, за словами експертів, заповненість готелів різко впала до 50-60%.

Туризм має вирішальне значення як для економіки Криму, так і для здатності Кремля прогнозувати, що його анексія в 2014 році мала результат.

Фінські дослідники Олександр Панасюк і Галина Зубрицька зауважили, що російський уряд заперечує будь-які твердження того, що кримський туризм перебуває в кризі, попри давні політичні, економічні, транспортні та енергетичні проблеми півострова.

Читайте також: Удари по Криму є чутливою темою у російському провоєнному інформаційному просторі – ISW

Вони виявили, що в 2018-2019 роках Кремль заплатив за понад 7500 статей і майже 1000 телевізійних сюжетів, призначених для продажу Криму як туристичного напрямку.

Одначе, повномасштабна війна, схоже, ще більше погіршила і без того складну ситуацію для кримського туризму.

Жорсткий контроль російських державних ЗМІ означає, що більшість осіб на материковій частині країни не знають про масштаби контрнаступу України.

Проте той факт, що туризм з Росії впав настільки суттєво і так швидко, свідчить про те, що росіяни справді знають про атаки України на інфраструктуру в Криму – і відповідно змінюють свою поведінку.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.