Повені у Росії: у місті Оренбург затопило понад 300 домівок

Джерело: Reuters

У Росії тривають масштабні повені в Оренбурзькій області. Після затоплення низки населених пунктів регіону, вода дісталась і до обласного центру.

Зазначається, що в Оренбурзі затопило понад 300 домівок після того, як річка Урал піднялась на 0,5 метра вище. За офіційними даними, повінь стала наслідком швидкого танення снігу з Уральських гір.

Ситуацію в Оренбурзі, куди вода прибуває швидкими темпами, називають небезпечною. Заступник мера міста зазначив, що ця ніч в Оренбурзі була “неспокійною”.

Своєю чергою гідрологи стверджують, що найгірше для Оренбурга – міста з населенням близько 550 000 осіб – ще попереду, оскільки рівень ріки Урал може піднятись ще на 0,7 метра до 11 квітня.

Річка Урал на вихідних прорвала дамбу в місті Орськ Оренбурзької області, адміністративним центром якої є Оренбург.

У Кургані, місті на річці Тобол на півдні Уралу, сирени попередили людей про негайну евакуацію. Регіональні чиновники заявили, що паводкові води продовжуватимуть зростати протягом трьох днів і передбачили “складну ситуацію” до кінця квітня.

Місцева влада заявила, що перекрила рух на кількох дорогах у регіоні, щоб швидко доставити ґрунт для зміцнення дамби, оскільки прогноз повені погіршився, а рівень води в річці Тобол швидко піднявся на 0,23 метра.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані. 

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.