«Повернення Криму Україні є вимогою міжнародного права», – Ердоган

Джерело: AA

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган записав відеозвернення у межах Четвертого саміту Кримської платформи, в якому наголосив на підтримці територіальної цілісності України.

Ердоган подякував всім, хто допоміг організувати саміт, зокрема Президенту України Володимиру Зеленському та лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву. Турецький лідер наголосив, що цьогорічний саміт співпадає з 80-ми роковинами депортації кримськотатарського народу.

Він наголосив, що біль через цю трагедію кримських татар не вщухає і досі.

“Анексія Криму, проти якої Туреччина виступала і не визнавала з першого дня, ще більше посилила страждання щодо територіальної цілісності та суверенітету України. Наша підтримка її незалежності є постійною, і повернення Криму Україні є вимогами міжнародного права”, – додав Ердоган.

За його словами, безпека та благополуччя кримських татар – корінного народу півострова – є одним із пріоритетів зовнішньої політики Туреччини. Ердоган сказав, що задоволений правовими нормами, які розробив уряд України, аби посилити права кримських татар.

Президент Туреччини висловив переконання, що кримськотатарський народ має право жити вільним, безпечним та мирним життям на своїй батьківщині.

“Тішить, що у червні, через майже три роки полону, звільнили заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Ми очікуємо, що всі наші кримськотатарські співвітчизники, зокрема брати Асан та Азіз Ахметови, будуть звільнені якнайшвидше”, – сказав він.

Ердоган висловив сподівання, що російсько-українська війна завершиться справедливим та міцним миром, з територіальною цілісністю, суверенітетом та незалежністю України.

“Завершуючи свій виступ, я сподіваюсь, що робота, яку ми виконуємо у межах платформи, сприятиме міжнародним зусиллям з забезпечення миру в Криму та в Україні та у нашому регіоні”, – резюмував він.

Росія регулярно атакує Україну балістичними ракетами, третина з яких – ракети з КНДР, які можуть працювати лише завдяки західним компонентам.

На Закарпатті стались зміни у русі потягів на ділянці Сянки – Мукачево. Через падіння каміння з гори заблоковано електропоїзд на перегоні. 

Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.

На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.