«Повернення Криму Україні є вимогою міжнародного права», – Ердоган
Джерело: AA
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган записав відеозвернення у межах Четвертого саміту Кримської платформи, в якому наголосив на підтримці територіальної цілісності України.
Ердоган подякував всім, хто допоміг організувати саміт, зокрема Президенту України Володимиру Зеленському та лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву. Турецький лідер наголосив, що цьогорічний саміт співпадає з 80-ми роковинами депортації кримськотатарського народу.
Він наголосив, що біль через цю трагедію кримських татар не вщухає і досі.
“Анексія Криму, проти якої Туреччина виступала і не визнавала з першого дня, ще більше посилила страждання щодо територіальної цілісності та суверенітету України. Наша підтримка її незалежності є постійною, і повернення Криму Україні є вимогами міжнародного права”, – додав Ердоган.
За його словами, безпека та благополуччя кримських татар – корінного народу півострова – є одним із пріоритетів зовнішньої політики Туреччини. Ердоган сказав, що задоволений правовими нормами, які розробив уряд України, аби посилити права кримських татар.
Президент Туреччини висловив переконання, що кримськотатарський народ має право жити вільним, безпечним та мирним життям на своїй батьківщині.
“Тішить, що у червні, через майже три роки полону, звільнили заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Ми очікуємо, що всі наші кримськотатарські співвітчизники, зокрема брати Асан та Азіз Ахметови, будуть звільнені якнайшвидше”, – сказав він.
Ердоган висловив сподівання, що російсько-українська війна завершиться справедливим та міцним миром, з територіальною цілісністю, суверенітетом та незалежністю України.
“Завершуючи свій виступ, я сподіваюсь, що робота, яку ми виконуємо у межах платформи, сприятиме міжнародним зусиллям з забезпечення миру в Криму та в Україні та у нашому регіоні”, – резюмував він.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запропонував Володимиру Путіну допомогу у завершенні російсько-української війни, однак у Кремлі відкинули його пропозицію.
Скорочення або повна ліквідація фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) може призвести до понад 14 мільйонів смертей упродовж наступних п’яти років. Про це повідомляє NBC News з посиланням на аналіз, опублікований у журналі The Lancet.
Один із найпопулярніших месенджерів у світі – Telegram – дедалі частіше опиняється у фокусі скандалів через слабку модерацію контенту та зростаючу присутність екстремістів і злочинних спільнот. Платформа, яку свого часу хвалили за незалежність та анонімність у країнах із авторитарними режимами, зараз дедалі більше турбує правоохоронні органи в усьому світі.
Науково-консультативна група з вивчення походження нових патогенів, створена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), не змогла дійти однозначного висновку щодо походження COVID-19. У новому звіті фахівці заявили, що наразі немає переконливих доказів ані на користь версії про витік вірусу з лабораторії, ані щодо природного переходу вірусу від тварини до людини. Попри це, експерти більше схиляються до природного походження SARS-CoV-2.
Початок липня в Україні мине під знаком погоди з характером – трохи вітерцю, трохи тепла і зовсім небагато справжньої спеки. У перші дні тижня ми опинимося між двома атмосферними системами: антициклон із Західної Європи поступово тисне на нас своєю сухою рукою, а циклон із північного сходу ще трохи подме 1–2 липня, переважно в східних і північно-східних регіонах.
У зарубіжних дослідженнях сонний параліч (sleep paralysis) – стан, коли свідомість прокинулась, а тіло досі “спить” – називають швидкоплинним, але важким епізодом, іноді супроводжуваним тиском на грудну клітину, страхом і галюцинаціями. Хоч стан не небезпечний, він може застати зненацька і налякати.