Повернення «Піона»: артилеристи ЗСУ отримали боєприпаси для найпотужнішої у світі САУ
Джерело: BILD
На позиціях поблизу Торецька українські артилеристи знову використовують самохідну установку “Піон”, здатну пробивати найміцніші укріплення. Завдяки постачанням американських снарядів українська армія знову має змогу завдавати потужних ударів цим озброєнням, пише німецьке видання Bild.
Кореспондент Бйорн Штрицель відвідав позиції ЗСУ біля Торецька на Донеччині, де українські захисники стримують натиск російських військ. Щоб протидіяти ворогу, нещодавно на передову знову вийшла самохідна артилерійська установка “Піон”, яка вважається найважчою діючою гарматою у світі. Розроблена в СРСР у 1960-х роках, ця потужна зброя здатна пробивати навіть бетонні укріплення противника завдяки своїм 203-міліметровим снарядам вагою по 100 кг.
Після швидкого використання радянських боєприпасів навесні 2022 року “Піон” надовго залишився без роботи. Однак завдяки постачанню боєприпасів зі США, виготовлених у 1950-60-х роках для американських гармат, українська артилерія знову може використовувати цю зброю.
За словами Штрицеля, артилеристи ЗСУ запускають гармату ще до наказу
Вона [машина] має досягти робочої температури, — пояснив офіцер Ростислав (26 років). Як тільки отримують наказ, оборонці виводять САУ на вогневу позицію. Висувається відкидна плита-сошник, що упирається в землю, щоб поглинути потужну віддачу. Коли “Піон” стріляє, земля навколо здригається, зазначає журналіст.
Зауважимо, нещодавно стало відомо, що Європейський Союз вже поставив Україні понад 980 000 снарядів для оборони від російського вторгнення і планує подолати позначку в 1 мільйон до кінця цього року, запевнив Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель, перебуваючи з візитом у Києві.
Довідка. 2С7 “Піон” (від рос. “пион” – півонія) – це радянська 203-мм самохідна гармата артилерії. Установка призначена для придушення тилів, знищення особливо важливих об’єктів і засобів ядерного нападу в тактичній глибині на відстані до 47 км.
- Україна вже отримала понад третину з 500 тисяч боєприпасів, які мають бути передані в рамках чеської ініціативи до кінця року, повідомив посол України в Чехії Василь Зварич.
- Згідно з одинадцятьма представниками індійського та європейського уряду й оборонної промисловості, європейські клієнти перенаправили артилерійські снаряди, які продають індійські виробники зброї, в Україну, що викликало обурення в росіян.
- Завод з виробництва боєприпасів у Пенсильванії збільшив обсяги виготовлення на 50%, аби задовольнити попит України щодо. Щобільше, завод планує введення в експлуатацію більше своїх потужностей.
Внаслідок удару по командному пункту 810 окремої бригади морської піхоти ЗС РФ у Льгові Курської області загинуло 18 російських військових.
На Закарпатті затримано переправників, які намагалися провезти двох ухилянтів через кордон під виглядом учасників траурного кортежу, що супроводжував тіло загиблого воїна.
Війна загострила в Україну проблему антибіотикорезистентності — стійкості мікроорганізмів до антибіотиків, які мали б їх знищити.
Російські війська активізували обстріли та діяльність диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) на Херсонщині, повідомив очільник місцевої ОВА Олександр Прокудін в етері телемарафону.
Міністерство оборони України анулювало результати та перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради.