Повернення «Піона»: артилеристи ЗСУ отримали боєприпаси для найпотужнішої у світі САУ

Джерело: BILD

На позиціях поблизу Торецька українські артилеристи знову використовують самохідну установку “Піон”, здатну пробивати найміцніші укріплення. Завдяки постачанням американських снарядів українська армія знову має змогу завдавати потужних ударів цим озброєнням, пише німецьке видання Bild.

Кореспондент Бйорн Штрицель відвідав позиції ЗСУ біля Торецька на Донеччині, де українські захисники стримують натиск російських військ. Щоб протидіяти ворогу, нещодавно на передову знову вийшла самохідна артилерійська установка “Піон”, яка вважається найважчою діючою гарматою у світі. Розроблена в СРСР у 1960-х роках, ця потужна зброя здатна пробивати навіть бетонні укріплення противника завдяки своїм 203-міліметровим снарядам вагою по 100 кг.

Після швидкого використання радянських боєприпасів навесні 2022 року “Піон” надовго залишився без роботи. Однак завдяки постачанню боєприпасів зі США, виготовлених у 1950-60-х роках для американських гармат, українська артилерія знову може використовувати цю зброю.

За словами Штрицеля, артилеристи ЗСУ запускають гармату ще до наказу

Вона [машина] має досягти робочої температури, — пояснив офіцер Ростислав (26 років). Як тільки отримують наказ, оборонці виводять САУ на вогневу позицію. Висувається відкидна плита-сошник, що упирається в землю, щоб поглинути потужну віддачу. Коли “Піон” стріляє, земля навколо здригається, зазначає журналіст.

Зауважимо, нещодавно стало відомо, що Європейський Союз вже поставив Україні понад 980 000 снарядів для оборони від російського вторгнення і планує подолати позначку в 1 мільйон до кінця цього року, запевнив Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель, перебуваючи з візитом у Києві.

Довідка. 2С7 “Піон” (від рос. “пион” – півонія) – це радянська 203-мм самохідна гармата артилерії. Установка призначена для придушення тилів, знищення особливо важливих об’єктів і засобів ядерного нападу в тактичній глибині на відстані до 47 км.

Європейські лідери закликають адміністрацію президента США Джо Байдена посилити підтримку України до завершення його терміну в січні. Вони спонукають зміцнити позиції Києва на тлі очікувань щодо потенційних змін у зовнішній політиці США після інавгурації Дональда Трампа 20 січня.

У ТЦК та СП на сьогодні працює близько 36 тисяч осіб, з яких близько 7 тисяч — цивільні, повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін. Серед військових співробітників центрів 3 тисячі — жінки, а багато з них визнано “обмежено придатними” до служби.

За даними Financial Times, суверенні облігації України зросли в ціні, оскільки інвестори припускають, що переобрання Дональда Трампа призведе до припинення вогню та підвищить здатність України виплачувати кредиторам.

За даними Bloomberg, перемога Дональда Трампа на президентських виборах в США спонукає Південну Корею переглянути можливість відправки зброї безпосередньо в Україну.

На Донеччині російські військові застрелили цивільну жінку в Лиманській громаді. Інцидент стався 10 листопада 2024 року на околицях села Терни.