Повернення «Піона»: артилеристи ЗСУ отримали боєприпаси для найпотужнішої у світі САУ

Джерело: BILD

На позиціях поблизу Торецька українські артилеристи знову використовують самохідну установку “Піон”, здатну пробивати найміцніші укріплення. Завдяки постачанням американських снарядів українська армія знову має змогу завдавати потужних ударів цим озброєнням, пише німецьке видання Bild.

Кореспондент Бйорн Штрицель відвідав позиції ЗСУ біля Торецька на Донеччині, де українські захисники стримують натиск російських військ. Щоб протидіяти ворогу, нещодавно на передову знову вийшла самохідна артилерійська установка “Піон”, яка вважається найважчою діючою гарматою у світі. Розроблена в СРСР у 1960-х роках, ця потужна зброя здатна пробивати навіть бетонні укріплення противника завдяки своїм 203-міліметровим снарядам вагою по 100 кг.

Після швидкого використання радянських боєприпасів навесні 2022 року “Піон” надовго залишився без роботи. Однак завдяки постачанню боєприпасів зі США, виготовлених у 1950-60-х роках для американських гармат, українська артилерія знову може використовувати цю зброю.

За словами Штрицеля, артилеристи ЗСУ запускають гармату ще до наказу

Вона [машина] має досягти робочої температури, — пояснив офіцер Ростислав (26 років). Як тільки отримують наказ, оборонці виводять САУ на вогневу позицію. Висувається відкидна плита-сошник, що упирається в землю, щоб поглинути потужну віддачу. Коли “Піон” стріляє, земля навколо здригається, зазначає журналіст.

Зауважимо, нещодавно стало відомо, що Європейський Союз вже поставив Україні понад 980 000 снарядів для оборони від російського вторгнення і планує подолати позначку в 1 мільйон до кінця цього року, запевнив Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель, перебуваючи з візитом у Києві.

Довідка. 2С7 “Піон” (від рос. “пион” – півонія) – це радянська 203-мм самохідна гармата артилерії. Установка призначена для придушення тилів, знищення особливо важливих об’єктів і засобів ядерного нападу в тактичній глибині на відстані до 47 км.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.