«Повітряні та космічні операції»: Міноборони впровадило нові стандарти НАТО
Джерело: Міноборони
Протягом жовтня-листопада 2023 року в Міністерстві оборони та Збройних силах України запроваджено ще чотири стандарти НАТО.
Серед них:
“Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі” (здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах);
“Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО” (забезпечення командирів та їх штабів керівництвом щодо планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій);
“Проведення сухопутних тактичних дій” (забезпечення керівництвом щодо планування та виконання заходів і завдань зі стабілізації ситуації, які можуть виникати в межах будь-якої операції та в межах будь-якої кампанії);
“Повітряні та космічні операції” (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об’єднаних операцій).
Наразі в Міноборони та ЗСУ запроваджено 280 стандартів НАТО:
- 174 – в межах Цілей партнерства Україна-НАТО (першочергові стандарти НАТО);
- 106 – так званих “ініціативних”, що впроваджуються Україною поза Цілями партнерства.
“Україна обрала свій шлях: стати членом Альянсу. Тому НАТОфікація – один з пріоритетів Міністерства оборони України”, – наголосив міністр оборони Рустем Умєров під час нещодавньої зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном у Києві.
А також додав, що українська армія має відповідати усім критеріям НАТО – “потрібно змінюватися для повної взаємосумісності з партнерами”.
Довідково. Загалом в Альянсі існує 1 135 стандартів – тобто, в Міноборони та ЗСУ вже запроваджено чверть від загальної кількості (24,6%). Ще в лютому 2023 року налічувалося лише 77 стандартів, запроваджених в межах Цілей партнерства, але повномасштабна війна не зупинила процесу інтеграції України в Північноатлантичний простір.
Запровадження стандартів НАТО у складові сектору безпеки та оборони – пріоритетне завдання для України на шляху до членства в НАТО.
- Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України схвалила проєкт адаптованої Річної національної програми (аРНП) на 2024 рік для представлення стороні НАТО.
- Кабінет міністрів України прийняв постанову “Деякі питання застосування документа для декларування військової техніки та інших товарів (Форми 302 України)” щодо впровадження стандартів ЄС та НАТО під час митного декларування військової техніки Збройних сил України.
- У Силах безпеки та оборони України запроваджено 287 стандартів НАТО, що перевищує показники деяких держав-членів Альянсу.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.