«Повітряні та космічні операції»: Міноборони впровадило нові стандарти НАТО

Джерело: Міноборони

Протягом жовтня-листопада 2023 року в Міністерстві оборони та Збройних силах України запроваджено ще чотири стандарти НАТО.

Серед них:

“Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі” (здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах);

“Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО” (забезпечення командирів та їх штабів керівництвом щодо планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій);

“Проведення сухопутних тактичних дій” (забезпечення керівництвом щодо планування та виконання заходів і завдань зі стабілізації ситуації, які можуть виникати в межах будь-якої операції та в межах будь-якої кампанії);

“Повітряні та космічні операції” (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об’єднаних операцій).

Наразі в Міноборони та ЗСУ запроваджено 280 стандартів НАТО:

  • 174 – в межах Цілей партнерства Україна-НАТО (першочергові стандарти НАТО);
  • 106 – так званих “ініціативних”, що впроваджуються Україною поза Цілями партнерства.

“Україна обрала свій шлях: стати членом Альянсу. Тому НАТОфікація – один з пріоритетів Міністерства оборони України”, – наголосив міністр оборони Рустем Умєров під час нещодавньої зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном у Києві.

А також додав, що українська армія має відповідати усім критеріям НАТО – “потрібно змінюватися для повної взаємосумісності з партнерами”.

Довідково. Загалом в Альянсі існує 1 135 стандартів – тобто, в Міноборони та ЗСУ вже запроваджено чверть від загальної кількості (24,6%). Ще в лютому 2023 року налічувалося лише 77 стандартів, запроваджених в межах Цілей партнерства, але повномасштабна війна не зупинила процесу інтеграції України в Північноатлантичний простір.

Запровадження стандартів НАТО у складові сектору безпеки та оборони – пріоритетне завдання для України на шляху до членства в НАТО.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.