Правоохоронці викрили на Рівненщині масштабну схему ухилення від мобілізації

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки спільно з Нацполіцією викрили у Рівному злочинну групу з 29 осіб, яка створила схему ухилення від мобілізації.

За даними слідства, організаторки схеми – керівниця агенства нерухомості та дві її підлеглі, які залучили до протизаконної діяльності 26 медичних працівників, зокрема посадовців МСЕК Рівненської області.

За гроші вони виготовляли чоловікам призовного віку фіктивні документи про наявність важких хвороб серця чи нервової системи. Вартість підробленого документа – від 15 000 до 20 000 доларів.

Зазначається, що затримані повністю фальсифікували історії хвороб ухилянтів, зокрема щодо перебування на стаціонарному лікуванні.

Надалі на підставі цих документів представники лікарсько-консультативних та медико-соціальних експертних комісій готували висновки про непридатність “хворих” до військової служби.

Пошуками ухилянтів займались організаторки схеми, використовуючи свої зв’язки в агентстві нерухомості. Отримані кошти всі учасники схеми ділили між собою.

За результатами комплексних заходів правоохоронці затримали трьох організаторое схеми під час передачі 16 700 доларів США від нового ухилянта.

При обшуках у фігурантів виявлено понад 14 000 000 гривень, ймовірно одержаних незаконним шляхом. Також вилучено підроблені медичні висновки, чорнові записи, мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами злочинів.

Затриманим повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом). Вони перебувають під вартою, їм загрожує до 5 років тюрми.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до корупції, зокрема ухилянтів, які скористалися “послугою”.

  • Під час обшуків у лікарки з Житомира, яку підозрюють у причетності до схеми з надання фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації, правоохоронці вилучили понад 4,4 мільйона гривень.
  • 4 жовтня працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Син посадовиці займає керівну посаду в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Попри заборону на будівництво, ботанічний сад ім. М.М. Гришка уклав угоду про зведення житлових та нежитлових об’єктів на своїй території. Це стало можливим завдяки інвестиційній угоді, в рамках якої сад отримав товари та послуги на суму 2,6 млн грн, хоча самі будівельні роботи не були здійснені через захист території.

Вчені за допомогою глобального дослідження та аналізу даних від Data Pandas склали рейтинг країн, де чоловіки мають найменші та найбільші пеніси.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 10 січня. З початку доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Правоохоронці з’ясували імена всіх шести осіб, які фігурували у відео, де молоді люди нібито перекрили дорогу в столиці та слухали музику. Одного з них раніше вже притягували до відповідальності.

Київського фотографа Олександра Ктиторчука засудили до 12 років і 10 місяців позбавлення волі за злочини, пов’язані зі зґвалтуванням та розбещенням неповнолітніх дівчат.