Прем’єр Індії розповів, що планує обговорити під час візиту до Києва

Джерело: Reuters 

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді цього тижня відвідає Київ, де планує обговорити можливі шляхи мирного врегулювання збройного протистояння між Україною та Росією. Його візит відбудеться через понад місяць після поїздки до Москви, яка викликала певну критику з боку США та України.

Моді відправився до Польщі в середу, 21 серпня, а в п’ятницю планує прибути до Києва. Це буде перша поїздка індійського прем’єр-міністра до України з моменту встановлення дипломатичних відносин між країнами понад 30 років тому.

Попередній візит Моді до Москви 8-9 липня, який співпав з ударом Росії по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві, спричинив обурення з боку президента США та України. Хоча Моді засудив загибель дітей, багато індійських аналітиків вважають його теперішню поїздку до Києва спробою пом’якшити наслідки цього візиту, а також зберегти баланс у відносинах Нью-Делі з Заходом.

Індійські дипломати наголошують, що зв’язки з Росією та Україною є незалежними одна від одної, і що візит ґрунтується на багатосторонній взаємодії між країнами. Моді перед від’їздом зазначив, що має намір поділитися своїми поглядами на мирне врегулювання конфлікту в Україні.

Індія зберігає дружні стосунки з Росією з часів Радянського Союзу, і не засудила вторгнення Москви в Україну, закликаючи обидві сторони до діалогу. Водночас Нью-Делі продовжує підтримувати зв’язки з Києвом. Моді вже зустрічався із Зеленським на саміті Великої сімки в червні та неодноразово спілкувався з ним телефоном.

Хоча перспектива індійського посередництва для припинення війни в Україні час від часу підіймалася в дипломатичних колах, експерти припускають, що візит Моді більше спрямований на зміцнення зв’язків Індії з Центральною Європою, ніж на запуск нової мирної ініціативи.

Черговий наліт дронів на російські регіони призвів до зупинки одного з найбільших заводів російської держкорпорації “Газпром”.

Фінляндія вважає Росію постійною загрозою для Європи та закликає країни ЄС виділяти більше коштів на оборону.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 3 лютого. Від початку цієї доби відбулося 94 бойових зіткнення.

У січні 2025 року російська армія окупувала 430 кв. км території України та наразі атакує логістичний центр українських сил у Покровську Донецької області, до якого залишилося всього два кілометри, повідомляє AFP, посилаючись на дані моніторингу американського Інституту вивчення війни (ISW). У листопаді минулого року війська РФ захопили 725 кв. км української землі.

Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.