Прем’єрка Естонії розкритикувала «рукостискання Орбана зі злочинцем Путіним»

Джерело: The Guardian

18 жовтня прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що світлини глави уряду країни-члена ЄС Угорщини, який потискає руку президенту РФ Володимиру Путіну, були “дуже-дуже неприємними” та суперечили логіці, враховуючи минулу історію Будапешта з Москвою.

Угорщина розвиває тісніші зв’язки з Росією, ніж інші країни ЄС, і вважається ключовим потенційним противником рішення, яке має бути прийняте в грудні щодо початку переговорів про вступ України в ЄС, для чого знадобиться одностайна підтримка 27 членів блоку.

17 жовтня Віктор Орбан і Путін провели переговори в Китаї. Прем’єр-міністр Угорщини запевнив главу РФ, що він ніколи не хотів протистояти Москві і намагається врятувати двосторонні контакти.

Було дуже-дуже неприємно бачити це, – зазначила Каллас, один із найзавзятіших захисниць України. – Як можна потиснути руку злочинцю, який веде загарбницьку війну, особливо прийшовши з країни, яка має таку історію, як Угорщина? Те, що сталося в Угорщині, те, що там зробили росіяни, не таке вже й далеке минуле, — нагадала вона.

Угорське повстання 1956 року було придушене радянськими військами. Тоді у боях загинуло щонайменше 2600 угорців і 600 радянських солдатів.

Після переговорів із президентом Франції Емманюелем Макроном Каллас наголосила, що союзники України не повинні відволікатися на інші конфлікти та подвоїти свої зусилля на довгострокову перспективу.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.