Президентка Грузії висловила побоювання щодо політики Путіна «захисту російськомовних»
Джерело: Саломе Зурабішвілі в інтерв’ю CBSnews
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі висловила побоювання, що глава РФ Володимир Путін може використати російських ухилянтів та переселенців для активізації політики “захисту російськомовних громадян” та початку нової війни.
Тисячі громадян РФ в’їжджають в країну на автомобілях і пішки. Розтягнувшись на кілометри та прибуваючи хвилями, спершу на початку війни проти України у 2022 році, а потім у вересні минулого віку, коли чоловіки призовного віку втекли з російської військової служби.
Тож деякі грузини стурбовані тим, що прихильники Путіна також можуть увійти в країну, заклавши основу для наступного кроку Росії.
Коли Путін вдерся в Україну у 2022 році, він сказав, що це, серед іншого, щоб захистити росіян, які там живуть. Президентка Зурабішвілі побоюється, що Путін може почати подібну кампанію в Грузії.
Адже після війни Грузія стала домом для 100 тисяч росіян.
Дуже дратує, коли у вашій країні є люди, які говорять мовою ворога. І вірять, що вони вдома, — мовила глава Грузії.
Також Зурабішвілі застерегла, що можлива відмова Грузії від заявки на членство в ЄС була б “великою перемогою Росії”.
Зауважимо, парламент Грузії провалив голосування за імпічмент президентки Саломе Зурабішвілі. За відповідне рішення проголосували 86 депутатів. Опозиція Грузії звинувачує владу країни у пасивності на тлі плану РФ створити бази для Чорноморського флоту в окупованій Абхазії.
В опозиції переконані, що процес імпічменту є прагненням правлячої партії з проросійським спрямуванням зірвати надання статусу кандидата Грузії на входження до ЄС наприкінці року. Крім того, опоненти влади вважають імпічмент політичною помстою Саломі Зурабішвілі за її публічну та гостру критику “Грузинської мрії” через поновлення авіасполучень з Москвою, недостатню підтримку України та “формальне виконання 12 рекомендацій Брюсселя” для отримання статусу ЕС.
- У вересні правляча партія Грузії “Грузинська мрія” запустила процедуру імпічменту президентки країни Саломе Зурабішвілі. Причина – візити очільниці Грузії до Європи.
- Грузинська влада пропустила на свою територію групу українців, яких РФ примусово вивезла на свою територію перед відступом.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
- З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
- Ввечері 27 липня, круїзний лайнер Astoria Grande, на борту якого перебувалося понад 800 туристів, більшість із яких – громадяни РФ, покинув Батумі.
Під час виконання бойового завдання на Харківщині загинув український поет-модерніст Олексій Безпальцев. Йому було 34 роки.
Самопроголошена “ДНР”, контрольована Росією, заочно засудила командира української бригади “Азов” Дениса Прокопенка до 24 років ув’язнення в колонії суворого режиму.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що передає військам 300 тепловізійних дронів “Мавік” та 300 детекторів дронів “Ванільний цукорок”. Вартість цієї партії техніки складає мільйон євро.
Індійська режисерка Паяль Кападія, в якої є низка нагород на міжнародних кінофестивалях, пожертвувала $2000 на потреби гуманітарної організації “Бульдозер”. Ця організація займається евакуацією та транспортуванням тіл загиблих захисників України.
Група ДТЕК повідомила, що під час масованої атаки РФ загинув їх співробітник.