Президентка Словаччини виступає проти посилення військової допомоги Україні

Джерело: AL Jazeera

У Міністерстві оборони Словаччини розглянули можливість надання Україні чергового пакету військової допомоги, але президентка Словаччини Зузана Чапутова висловила свій протест проти надання Україні допомоги.

За її словами, в цьому питанні необхідно поважати результати парламентських виборів, на яких перемогла антиукраїнська партія колишнього прем’єра Роберта Фіцо Smer-SD, яка обіцяла виборцям “ані кулі за Україну”. 

Чапутова заявила, що ігнорування цих позицій Smer-SD та деяких інших партій створило б сумний прецедент на майбутнє.

Колишній прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який виступав проти збільшення допомоги Україні, знову є головним кандидатом на посаду в майбутньому коаліційному уряді.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.