Пропозицію про імпічмент президенту Південної Кореї внесли до парламенту країни

Джерело: Reuters

4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.

У Південній Кореї шість опозиційних партій у середу заявили про вимогу зняти з посади президента Юна Сук Йоля. Це сталося після того, як він спробував запровадити воєнний стан в країні.

Зауважимо, 3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив надзвичайний воєнний стан у країні.

У прямому телезверненні до нації Юн заявив, що цей захід необхідний для захисту країни від “комуністичних сил”.

Щоб захистити ліберальну Південну Корею від загроз, що виходять від комуністичних сил Північної Кореї, і знищити антидержавні елементи, я оголошую надзвичайний воєнний стан, – сказав він.

За даними AP, Юн Сок Йоль також заявив, що опозиція “контролює парламент, симпатизує Північній Кореї і паралізує роботу уряду”.

Президент провів екстрену нараду у своєму офісі, після чого заявив про загрозу паралічу влади через спроби провести проти нього процедуру імпічменту.

Вони (опозиція – ред.) паралізували судову роботу, залякуючи суддів, притягаючи до відповідальності низку прокурорів. Вони паралізують виконавчу владу, намагаючись оголосити імпічмент міністру оборони, – зазначив Юн Сок Йоль.

Також він заявив про недоцільне скорочення парламентом бюджету на боротьбу з наркозлочинністю та підтримання громадської безпеки. Такі дії він назвав “явним антидержавним актом”.

Юн Сок Йоль не уточнив, яких конкретно заходів вживатимуть у межах воєнного стану.

Згодом у парламенті Південної Кореї почалися зіткнення поліції з протестувальниками проти воєнного стану, передає агентство Yonhap. Військові звели барикади навколо будівлі Національних зборів. Після чого до будівлі, біля якої зібралися люди, прилетіли два військові вертольоти.

Довідка. На парламентських виборах у Південній Кореї цієї весни 192 із 300 місць у Національній асамблеї отримала Демократична партія.

Через нищівну поразку, якої зазнала на виборах партія президента «Сила народу», її лідер Хан Дон Хун подав у відставку, також полишив посаду прем’єр-міністр країни Хан Док Су.

ЗМІ повідомляли, що голосування на виборах весною можна було розглядати як проміжний референдум щодо довіри президенту Юн Сок Йолю, якому залишається ще три роки перебувати при владі.

Після поразки його партії на парламентських виборах президент не зміг ухвалити необхідні йому закони. Натомість він був змушений активно накладати вето на будь-які закони, прийняті опозицією.

Цього тижня Демократична партія скоротила запропонований урядом і партією президента бюджет. Однак на цей крок Юн Сок Йоль не має права накласти вето.

Міжнародна федерація фехтування поінформувала, що російський мільярдер Алішер Усманов “добровільно” припинив виконання повноважень президента організації.  

Через майже три роки виснажливої повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський опинився перед складним вибором: знаходити нові фінансові ресурси для підтримки оборони, не перевантажуючи населення, котре зазначає економічних труднощів на тлі протистояння.

Глава Чечні Рамзан Кадиров зізнався, що американський розробник, підприємець та мільярдер Ілон Маск насправді не дарував йому автомобіль Cybertruck. За словами Кадирова, це “був жарт”.

Очільник Києва Віталій Кличко повідомив про візит до столиці мера Парижа Анн Ідальго, це вже п’ятий її візит в Україну за час повномасштабного вторгнення Росії. 

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп повідомив, що країни надасть Україні 22 мільйони євро на проєкти у сфері оборони та безпеки.