Просекко, Каберне Совіньйон та інші: найпопулярніші вина світу можуть назавжди зникнути через зміну клімату – дослідження

Джерело: Daily Mail

Найбільш відомі вина світу, такі як Просекко та Каберне Совіньйон, можуть назавжди зникнути з полиць магазинів через кліматичні зміни.

Як розповіли у виданні, виноградники на схилах гір, де вирощують виноград для виготовлення ігристих напоїв, зазнають ризику деградації ґрунту. Ця проблема стосується й інших відомих територій, серед яких Бургундія і Гран Крю. Під загрозою також перебуває Каберне Совіньйон – найпопулярніше червоне вино у світі.

За словами провідного автора дослідження, доктора Паоло Тароллі з Університету Падуї в Італії, ризик полягає не лише у втраті сільськогосподарського продукту або зміні ландшафту, що негативно впливає на місцеву економіку, а й у втраті історії цілих громад та їх культурного коріння.

Ґрунти на гірських виноградниках, здебільшого, тонкі та розмиті, і впродовж мільйонів років ерозія переносила ґрунт і воду вниз схилами. При цьому гірська місцевість вважається ключем до створення аромату у вині.

Як пояснили співрозмовники видання, гірські ґрунти дозволяють вирощувати виноград невеликого розміру, як чорниця, але з вищим співвідношенням шкірки та соку. Оскільки у шкірці багато аромату, смаку та таніну, гірські вина часто мають інтенсивний смак.

Утім, виноградники на схилах пагорбів в Італії, Португалії та Іспанії також є найскладнішими в догляді.

У матеріалі зазначено, що фермери та вчені повинні співпрацювати, щоб врятувати деякі з найзнаменитіших вин у світі. Дослідження засвідчило, що бідний ґрунт і недостатні опади є найбільшою загрозою для галузі.

Серед можливих рішень для запобігання втраті ґрунту – вирощування трави між виноградними лозами для утримання ґрунту та збирання дощової води в резервуарах на схилах пагорбів для запобігання стоку.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.