Просекко, Каберне Совіньйон та інші: найпопулярніші вина світу можуть назавжди зникнути через зміну клімату – дослідження

Джерело: Daily Mail

Найбільш відомі вина світу, такі як Просекко та Каберне Совіньйон, можуть назавжди зникнути з полиць магазинів через кліматичні зміни.

Як розповіли у виданні, виноградники на схилах гір, де вирощують виноград для виготовлення ігристих напоїв, зазнають ризику деградації ґрунту. Ця проблема стосується й інших відомих територій, серед яких Бургундія і Гран Крю. Під загрозою також перебуває Каберне Совіньйон – найпопулярніше червоне вино у світі.

За словами провідного автора дослідження, доктора Паоло Тароллі з Університету Падуї в Італії, ризик полягає не лише у втраті сільськогосподарського продукту або зміні ландшафту, що негативно впливає на місцеву економіку, а й у втраті історії цілих громад та їх культурного коріння.

Ґрунти на гірських виноградниках, здебільшого, тонкі та розмиті, і впродовж мільйонів років ерозія переносила ґрунт і воду вниз схилами. При цьому гірська місцевість вважається ключем до створення аромату у вині.

Як пояснили співрозмовники видання, гірські ґрунти дозволяють вирощувати виноград невеликого розміру, як чорниця, але з вищим співвідношенням шкірки та соку. Оскільки у шкірці багато аромату, смаку та таніну, гірські вина часто мають інтенсивний смак.

Утім, виноградники на схилах пагорбів в Італії, Португалії та Іспанії також є найскладнішими в догляді.

У матеріалі зазначено, що фермери та вчені повинні співпрацювати, щоб врятувати деякі з найзнаменитіших вин у світі. Дослідження засвідчило, що бідний ґрунт і недостатні опади є найбільшою загрозою для галузі.

Серед можливих рішень для запобігання втраті ґрунту – вирощування трави між виноградними лозами для утримання ґрунту та збирання дощової води в резервуарах на схилах пагорбів для запобігання стоку.

Державний департамент США рекомендував американським громадянам, котрі перебувають у Білорусі, “негайно виїхати” з країни, а тим, хто збирався відвідати республіку, відмовитися від поїздки.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

У НЕК “Укренерго” поінформували про скасування аварійних відключень в Україні. Обмеження електропостачання не діють.