Просування у районі Роботиного наближає ЗСУ до другої лінії оборони росіян – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Фахівці ISW коментуючи просування українських захисників у Роботиному (Запорізька область) зауважили, що ЗСУ таким чином наближаються до другої лінії оборони окупантів, яка може бути слабшою за першу лінію.
За даними аналітиків, за час контрнаступу ЗСУ на Мелітопольському напрямку, РФ не змінювала своїх військових на даному участку фронту. Тобто, вже протягом декількох місяців в оборонних діях беруть участь одні і ті ж окупати.
Водночас фахівці зауважують, що залишається ймовірність того, що на другій лінії фронту будуть війська окупантів, прибуття яких на фронт не вдалось відстежити.
“Відсутність спостережуваних російських з’єднань і частин на другорядних рубежах оборони у західній частині Запорізькій області може свідчити про те, що елементи частин і з’єднань, які вже беруть участь у бойових діях, можуть займати ці позиції”, – додали в ISW.
Російські тактичні звіти про контратаки в районі Роботиного свідчать про те, що 22-га та 45-та бригади спецпризначенців займають позиції за першою лінією оборони та, можливо, за другою. Імовірно, саме ці підрозділи відповідальні за контратаки проти значних українських наступів у цьому районі, і тому, ймовірно, деградують.
Беручи до уваги ці фактори аналітики дійшли висновку, що, ймовірно, друга лінія російської оборони може бути слабшою та менш захищеною, аніж перша
Водночас фахівці наголосили, що російські формування та підрозділи, які зараз займають вторинні лінії оборони, на цей час майже невідомі, тому їхні оцінки не потрібно вважати повністю достовірними.
- Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що ЗСУ з боєм увійшли до Роботиного.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.