Просування військ РФ у січні сповільнилось, але втрати залишились високими – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни
За оцінками аналітиків ISW, у січні просування російських окупаційних військ сповільнилось, але втрати залишились на високому рівні.
Фахівці взяли до уваги дані Міноборони України, в яких мовиться, що минулого місяця окупанти втратили 48 240 осіб (вбитими і пораненими). Тобто, січень 2025 року став другим за кількістю втрат РФ місяцем від початку повномасштабної війни.
Геолокаційні дані, вивчені аналітиками, свідчать, що у перший місяць 2025 року окупанти взяли під контроль близько 498 квадратних кілометрів в Україні та на Курщині. Тобто, за день близько 16 квадратних кілометрів.
Зважаючи на такі дані, війська РФ втрачали близько 96 військових на один квадратний кілометр території.
Фахівці нагадали, що у грудні 2024 року – за підрахунками Міноборони України – Росія втратила 48 670 військових (вбитими та пораненими), що є найвищим показником втрат за місяць від 24 лютого 2022 року. Того ж місяця ворог захопив 593 квадратні кілометри.
“Зменшення захопленої території майже на 100 квадратних кілометрів вказує на те, що російські війська зазнають таких же високих втрат, попри досягнення меншого територіального просування”.
Аналітики також зауважили, що російські окупанти від з вересня по листопад 2024 року почали здобувати більше територій, але зазнавати високих втрат. Натомість з листопада просування ворога сповільнилось, але втрати залишились високими.
Відтак, невідомо, чи будуть готові російські командири терпіти такі втрати, якщо темпи просування окупантів продовжать сповільнюватись з наближенням до більш захищених міст, зокрема таких як Покровськ на Донеччині.
- За повідомленням ЗМІ, північнокорейські солдати, які від грудня воювали на боці РФ на Курському напрямку, більше не беруть участі у бойових діях через високі втрати.
Кажани — маловивчені й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.
У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.
Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.
Зусилля США щодо допомоги Україні в захисті від російських кібератак були різко згорнуті через масштабні зміни політики адміністрації Дональда Трампа. Це викликало занепокоєння щодо послаблення життєво важливого кіберзахисту України перед обличчям загроз з боку Кремля.