Просування військ РФ у січні сповільнилось, але втрати залишились високими – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни
За оцінками аналітиків ISW, у січні просування російських окупаційних військ сповільнилось, але втрати залишились на високому рівні.
Фахівці взяли до уваги дані Міноборони України, в яких мовиться, що минулого місяця окупанти втратили 48 240 осіб (вбитими і пораненими). Тобто, січень 2025 року став другим за кількістю втрат РФ місяцем від початку повномасштабної війни.
Геолокаційні дані, вивчені аналітиками, свідчать, що у перший місяць 2025 року окупанти взяли під контроль близько 498 квадратних кілометрів в Україні та на Курщині. Тобто, за день близько 16 квадратних кілометрів.
Зважаючи на такі дані, війська РФ втрачали близько 96 військових на один квадратний кілометр території.
Фахівці нагадали, що у грудні 2024 року – за підрахунками Міноборони України – Росія втратила 48 670 військових (вбитими та пораненими), що є найвищим показником втрат за місяць від 24 лютого 2022 року. Того ж місяця ворог захопив 593 квадратні кілометри.
“Зменшення захопленої території майже на 100 квадратних кілометрів вказує на те, що російські війська зазнають таких же високих втрат, попри досягнення меншого територіального просування”.
Аналітики також зауважили, що російські окупанти від з вересня по листопад 2024 року почали здобувати більше територій, але зазнавати високих втрат. Натомість з листопада просування ворога сповільнилось, але втрати залишились високими.
Відтак, невідомо, чи будуть готові російські командири терпіти такі втрати, якщо темпи просування окупантів продовжать сповільнюватись з наближенням до більш захищених міст, зокрема таких як Покровськ на Донеччині.
- За повідомленням ЗМІ, північнокорейські солдати, які від грудня воювали на боці РФ на Курському напрямку, більше не беруть участі у бойових діях через високі втрати.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У кожного, хто розуміє важливість європейської єдності та підтримки України вечір 18 травня викликав хвилювання не менші, ніж визначальні події в особистому житті чи кар’єрі. Другий і перший тури президентських виборів у Румунії та Польщі мали стати першим своєрідним тестом на стійкість європейських демократій. Румунія свій тест, поки що, пройшла, однак перелік причин для радості на цьому завершується, бо до Польщі та Румунії неочікувано додалась Португалія.
“Тобі слабо зробити кілька фото?” — так починається історія, яка може закінчитись тюрмою. Росія на повну вербує українців — для диверсій, підпалів і зйомок “страшного” контенту для пропаганди. Букви поспілкувалися зі співрозмовником з СБУ, ім’я якого не вказуємо з міркувань безпеки, про те, кого обирає ФСБ, як саме йде вербування, чому підлітки — в особливій зоні ризику, і що робити, якщо тебе або когось із близьких втягнули.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з очільником Кремля Володимиром Путіним заявив, що не посилюватиме санкції проти Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.