Прикидався «тревел-блогером»: російський агент і двоє його спільників отримали вирок
Джерело: СБУ
Троє російських агентів, які коригували ракетні удари по аеродрому на Прикарпатті, отримали по 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Зловмисники, завербовані російською розвідкою ще у 2021 році, діяли у складі групи та комунікували з російськими кураторами через анонімні чати. Вони збирали інформацію про аеродром для підготовки ракетного удару.
Агент з Харкова видавав себе за “тревел-блогера”, знімав об’єкт за допомогою дрона і викладав відзняті файли в інстаграмі.
Інша агентка з Києва напередодні повномасштабного вторгнення РФ оселилася поблизу аеродрому, щоб фіксувати зльоти і посадки літаків.
Вона передавала інформацію третьому агенту, з Запоріжжя, щоб той передавав дані окупантам.
Після ракетного удару 24 лютого 2022 року вони передали дані про результати атаки російським спецслужбам.
Зрадників затримали, коли вони планували втекти через західний кордон. Суд визнав їх винними у державній зраді.
- Працівники СБУ затримали агента ФСБ РФ, який коригував російські ракетно-дронові атаки по Одесі і Миколаєву та формував нову агентурну мережу країни-агресора. Фігурант – військовий пенсіонер з Миколаївської області, який потрапив у поле зору ворога ще до повномасштабної війни, коли їздив на територію РФ.
- У Сумах затримали агента, який коригував удар російських військових по місту. Внаслідок атаки безпілотника 22 жовтня загинули троє людей, серед яких дитина.
У Генштабі пояснили, чому стаються збої у мобільних телефонах під час тривог. Для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS, котрі і спричиняють ці порушення.
Пресслужба Google повідомила, що знімки для оновлених карт, на яких видно місця дислокації українських військових, зробили ще у 2023 році.
Станом на 16:00 вівторка, 5 листопада, від початку доби на фронті відбулося 75 бойових зіткнень.
Троє російських агентів, які коригували ракетні удари по аеродрому на Прикарпатті, отримали по 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності. Згідно з новими правилами, графіки відключення електроенергії не будуть застосовуватися до об’єктів сил безпеки та оборони, а також мобільних операторів.