Психічні розлади, ВІЛ, онкологія: список захворювань, з якими визнають придатними до служби
Джерело: наказ Міноборони України
Міністерство оборони України опублікувало наказ з оновленим списком захворювань, з якими військовозобов’язані українці вважатимуться придатними до служби. Зокрема за певних умов придатними визнають осіб з ВІЛ, психічними розладами та онкологією.
Відповідно до внесених змін, придатними до служби зокрема визнаватимуть осіб з:
- клінічно вилікуваним туберкульозом та залишковими змінами після вилікуваного туберкульозу різних локалізацій;
- хронічними вірусними гепатитами з помірними порушеннями функцій та хронічними вірусними гепатитами з незначними порушеннями функцій або без порушення функції;
- хворобою, зумовленою ВІЛ, з імунною субкомпенсацією, а також безсимптомних носіїв ВІЛ, з імунною компенсацією;
- станами після радикального хірургічного лікування первинної пухлини, з раком нижньої губи, раком шкіри;
- легкими психічними проявами та стійкими компенсаціями наслідків гострого захворювання головного мозку або закритої черепно-мозкової травми;
- синдромами залежності з помірними або легкими психічними розладами;
- розладами настрою (афективні) з рідкими приступами та тривалими проміжками повного клінічного здоров’я;
- помірно вираженими, тривалими або повторними психічними розладами;
- легкими психічними розладами з виходом в одужання;
- розумовою відсталістю легкого ступеня;
- хворобами нервової системи (усі форми бактеріального та неуточненого менінгіту, енцефаліт, мієліт, енцефаломієліт, внутрішньочерепний та внутрішньохребтовий абсцес) з помірними чи незначними порушеннями функцій;
- хворобами центральної нервової системи (системні атрофії; екстрапірамідні, дегенеративні хвороби, церебральний параліч, паралітичні синдроми, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, усі види дистоній, дитячий церебральний параліч, паралітичні стани, гідроцефалія, токсична енцефалопатія та інші), якщо вони повільно прогресують з помірними чи незначними порушеннями функцій;
- епілепсією з поодинокими і рідкими (судомними і безсудомними) епілептичними нападами без психічних порушень;
- двобічною тяжкою або середньо-тяжкою глухуватістю;
- серцевою недостатністю I-ІІА стадії;
- серцевою недостатністю ІІА та I стадії;
- вагітністю, пологами та післяпологовим періодом, якщо вони проходять без ускладнень;
- з вродженими аномаліями, деформаціями та хромосомними порушеннями за умови помірних та незначних порушень функцій.
Варто зауважити, що відповідно до ступеня тяжкості захворювання, військовозобов’язані будуть придатними до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони або ж безпосередньо у зоні бойових дій.
- Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачає 70 тисяч гривень на місяць грошової винагороди для військових “на нулі”.
- Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Жертви сексуального насильства в умовах війни отримали понад 300 виплат проміжних репарацій. Про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова наглядової ради пілотного проєкту Катерина Левченко.
Протягом минулої доби, 13 листопада, по всій лінії фронту відбулось 161 бойове зіткнення.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 13 листопада. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.
Станом на 16:00 середи, 13 листопада, від початку доби ворог продовжує наступальні дії, кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 97. Найбільш активний ворог на Покровському та Курахівському напрямках.