Путін більше не може розраховувати на своїх друзів в Італії – Politico
Джерело: Politico
Коли прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні увійде в Овальний кабінет 27 липня, її трансформація буде завершена. Для президента США Джо Байдена та прихильників України на Заході забезпечення довгострокової відданості Мелоні військовим зусиллям є життєво важливим: Італія візьме на себе лідерство у G7 наступного року, у час, який, імовірно, буде критичним у війні.
У виданні наголошують, що нині “зникла огидна карикатура на екстремістського монстра, який симпатизує Москві, чия партія походить від фашистів, натомість на її місце став прагматичний консерватор, готовий вести справи з вдячним міжнародним мейнстрімом”.
Одначе, зауважується, що спочатку ознаки були неприємними. Перед тим, як Мелону обрали у вересні минулого року, вона стривожила почадовців у західних столицях своїм відвертим переконанням ультраправого популізму, пообіцявши гальмувати імміграцію, протистояти керівництву Європейського Союзу в Брюсселі та навіть виступала проти санкцій стосовно РФ через Україну.
Проте, через 10 місяців після того, як Мелоні прийшла до влади, ситуація кардинально змінилася. 27 липня у Білому домі її чекає прийом на вищому рівні, а Байден привітає так само щиро, як і будь-якого іншого союзника G7. Хоча демократ і ультраправий популіст майже нічого не поділяють у своїх політичних поглядах, їхнє рукостискання, ймовірно, буде “взаємним полегшенням”.
Міністр закордонних справ Мелоні Антоніо Таяні, лідер правоцентристської партії Forza Italia, зауважив Politico, що повномасштабна війна РФ проти України зміцнила відносини Італії зі США. За його словами, “трьома полярними зорями” уряду Мелоні тепер є ЄС, ООН і НАТО.
Італія є частиною західного альянсу і хоче бути головною дійовою особою та, зокрема, у союзі зі США, — пояснив Таяні. — З моменту кризи в Україні наші відносини з питань безпеки та спільної політики з США зміцнюються.
Будучи лідером правої партії “Брати Італії”, вона підтримувала політику Путіна, перебуваючи в опозиції та привітавши його після переобрання.
Після вторгнення Москви в Крим у 2014 році Мелоні неодноразово виступала проти санкцій щодо РФ, посилаючись на необхідність захисту італійського експорту. Під час пандемії вона схвалила російську вакцину “Супутник”. У телеінтерв’ю перед повномасштабним вторгненням акцентувала, наскільки важливо залишатися в хороших стосунках з Путіним, і звинуватила Байдена у “використанні зовнішньої політики, щоб приховати проблеми, які він має вдома”.
Якщо для західних лідерів Мелоні здавалася проблемою, то її партнери по коаліції були ще гіршою перспективою. Маттео Сальвіні, лідер правого крила Ліги, який колись одягав футболку з зображенням Путіна в Європейському парламенті, намагався організувати “мирну місію” до Москви з авіарейсами, оплаченими російським посольством. А партнер Мелоні по коаліції Сільвіо Берлусконі, який очолював правоцентристську партію Forza Italia до своєї смерті, звинувачував Україну у війні та товаришував з Володимиром Путіним, продовжуючи обмінюватися подарунками з російським лідером навіть після вторгнення.
Одначе, Мелоні здивувала офіційних осіб США на саміті G7 у Хіросімі в травні тим, наскільки вона, здавалося, прагнула побудувати міцні відносини з Байденом. Байден також був приємно здивований лідерством Мелоні у військових діях.
Її візит до Києва в лютому став явним знаком підтримки України і моментом, коли “вона переконала ширшу міжнародну спільноту, що керує коаліцією і що союзники повинні дотримуватися її політичної лінії”.
Мелоні продовжує підтримувати Україну військовою допомогою.
Українці захищають свободу та демократію, на яких ґрунтується наша цивілізація, — заявила вона в Сенаті Італії в березні.
- Як зауважила прем’єр-міністерка Джорджія Мелоні, італійські майстри, котрі мають унікальні навички реставрації, допоможуть Україні відновити Спасо-Преображенський собор.
- Італія планує придбати танки Leopard 2 німецького виробництва, аби посилити свої сухопутні сили після російського повномасштабного вторгнення в Україну.
- 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України.
У Москві Другий Західний окружний військовий суд незаконно виніс вироки семи українським військовополоненим. Їх засудили до ув’язнення строком від 15 до 16 років, звинувативши в участі у наступальних діях Збройних сил України на території Курської області.
Уранці 14 січня російські війська завдали чергового удару по Козачій Лопані на Харківщині, внаслідок якого загинув місцевий мешканець.
Днями 16 громад Запорізької області отримали 74 сучасні зарядні станції від проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Обладнання допоможе забезпечити роботу органів влади навіть під час тривалих відключень електроенергії.
15 травня Італія, Україна та ЮНЕСКО укладуть угоду щодо відновлення історичного центру Одеси та Спасо-Преображенського собору, пошкодженого під час чергового ракетного удару Росії в липні 2023 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.