Путін погрожує Фінляндії «проблемами» на тлі вступу до НАТО
Джерело: Путін в інтерв’ю росЗМІ
Президент Росії Володимир Путін попередив про початок “проблем” із сусідньою Фінляндією після того, як країна приєдналася до Організації Північноатлантичного договору на початку цього року.
Приєднання Фінляндії до НАТО ознаменувало значну зміну в ландшафті безпеки в північній Європі та додало близько 1300 кілометрів до кордону альянсу з РФ.
Це стало ударом для Путіна, який завжди намагався унеможливити розширення альянсу. Нині він заявив, що у Фінляндії через вступ до НАТО “тепер будуть проблеми”.
Взяли й затягли в НАТО Фінляндію. У нас що, були якісь суперечки? Усі суперечки, зокрема й територіального характеру, в середині XX століття давно вирішені. Найдобріші та сердечні були відносини. Проблем не було, тепер будуть. Тому що ми тепер будемо створювати Ленінградський військовий округ і концентрувати там певні військові підрозділи. Навіщо їм це треба? Нісенітниця якась, — заявив глава РФ.
Фінляндія стала 31-м членом НАТО, подвоївши кордон альянсу з Росією. Країна стала членом Альянсу 4 квітня, подавши заявку після російського повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. До цього Фінляндія не планувала відмовлятися від нейтрального статусу, який зберігала десятиліттями.
Раніше стало відомо, що російські спецслужби прагнули проводити операцію щодо перешкоджання вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, використовуючи різні заходи, такі як організація демонстрацій.
Зазначимо, 14 грудня міністерка внутрішніх справ країни Марі Рантанен заявила, що Фінляндія знову закриє весь кордон з Росією, щоб зупинити неконтрольований потік мігрантів, лише через кілька годин після того, як північна країна припинила двотижневе перекриття усіх пунктів між двома країнами.
У листопаді глава НАТО Єнс Столтенберз зауважив, що Росія навмисно створює мігрантський тиск на Фінляндію.
Водночас варто нагадати, що 18 грудня Фінляндія підпише угоду про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами, згідно з якою американські солдати та військові матеріали будуть надані для допомоги в обороні Фінляндії. Угоду зі Сполученими Штатами спрямовано на надання швидкого військового доступу та допомоги Фінляндії у разі нападу на країну.
- З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулювала ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.
- Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
- В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів.
- Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий — Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.
- У Фінляндії починають зводити тимчасові огорожі на кордоні з РФ. У будівництві прикордонника допомагають Збройні сили.
- У фінському місті Турку місцева влада викупить колишню будівлю російського генконсульства, щоб знести її. Місцеві депутати одностайно ухвалили рішення.
Джерело: Reuters Росія випустила понад 200 ракет і безпілотників по українській енергетиці після тривалої паузи….
Американські офіційні особи попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.