Путін погрожує Фінляндії «проблемами» на тлі вступу до НАТО

Джерело: Путін в інтерв’ю росЗМІ

Президент Росії Володимир Путін попередив про початок “проблем” із сусідньою Фінляндією після того, як країна приєдналася до Організації Північноатлантичного договору на початку цього року.

Приєднання Фінляндії до НАТО ознаменувало значну зміну в ландшафті безпеки в північній Європі та додало близько 1300 кілометрів до кордону альянсу з РФ.

Це стало ударом для Путіна, який завжди намагався унеможливити розширення альянсу. Нині він заявив, що у Фінляндії через вступ до НАТО “тепер будуть проблеми”.

Взяли й затягли в НАТО Фінляндію. У нас що, були якісь суперечки? Усі суперечки, зокрема й територіального характеру, в середині XX століття давно вирішені. Найдобріші та сердечні були відносини. Проблем не було, тепер будуть. Тому що ми тепер будемо створювати Ленінградський військовий округ і концентрувати там певні військові підрозділи. Навіщо їм це треба? Нісенітниця якась, — заявив глава РФ.

Фінляндія стала 31-м членом НАТО, подвоївши кордон альянсу з Росією. Країна стала членом Альянсу 4 квітня, подавши заявку після російського повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. До цього Фінляндія не планувала відмовлятися від нейтрального статусу, який зберігала десятиліттями.

Раніше стало відомо, що російські спецслужби прагнули проводити операцію щодо перешкоджання вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, використовуючи різні заходи, такі як організація демонстрацій.

Зазначимо, 14 грудня міністерка внутрішніх справ країни Марі Рантанен заявила, що Фінляндія знову закриє весь кордон з Росією, щоб зупинити неконтрольований потік мігрантів, лише через кілька годин після того, як північна країна припинила двотижневе перекриття усіх пунктів між двома країнами.

У листопаді глава НАТО Єнс Столтенберз зауважив, що Росія навмисно створює мігрантський тиск на Фінляндію.

Водночас варто нагадати, що 18 грудня Фінляндія підпише угоду про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами, згідно з якою американські солдати та військові матеріали будуть надані для допомоги в обороні Фінляндії. Угоду зі Сполученими Штатами спрямовано на надання швидкого військового доступу та допомоги Фінляндії у разі нападу на країну.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.