Путін поскаржився на відмову Німеччини сертифікувати «Північний потік-2»
Джерело: SkyNews
11 жовтня лідер РФ Володимир Путін поскаржився на відмову Німеччини сертифікувати газопровід “Північний потік-2”, заявивши, що незгода купувати російський газ “не має економічного сенсу”.
Російський президент заявив, що не може зрозуміти, чому Німеччина все ще готова купувати російський газ, який прокачується через Україну, однак, не хоче купувати газ, який транспортується через “Північний потік-2”.
Це якась нісенітниця, – сказав він.
Також Путін вважає, що вибухи, які минулого року пошкодили газопровід Nord Stream, не могли бути здійснені без підтримки якогось уряду.
Читайте також: Politico: Запаси газу в Європі досягли історичного максимуму – Путін знову зазнає невдачі
“Північний потік-2” був завершений у вересні 2021 року, але так і не був введений в експлуатацію. Берлін відклав сертифікацію за кілька днів до того, як Москва вдерлася військами в Україну.
Нагадаємо, раніше МЗС РФ викликало послів Німеччини, Швеції та Данії, нібито цей крок зроблено на знак протесту проти, за їх словами, “повної відсутності результатів” розслідування вибухів. Російське відомство звинуватило всіх трьох у “навмисному зволіканні” та спробах приховати дані. У Кремлі заявили, що не задоволені “непрозорим характером розслідування та відмовою співпрацювати з Росією”.
27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію.
Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.
У матеріалі The Washington Post поінформували, що Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.
Згодом розвідка НАТО заявила, що у Москві складають карту, де позначено критично важливі підводні та наземні системи союзників НАТО. Для цього Кремль залучив військові та цивільні розвідувальні служби разом зі значними ресурсами у цифровій, космічній, повітряній, наземній та морській галузях.
Після вибухів на “Північних потоках” у Москві звинуватили “англосаксонських” союзників. На Заході ж припускали, що РФ сама причетна до інциденту.
- У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
- Таємні угоди Росії та КНДР допомагають Кім Чен Ину фінансувати ядерну програму – Bloomberg.
- Після зустрічі з Путіним Байден попередив Сі Цзіньпіна про інвестиції Заходу.
- ЄС досяг своїх цілей зі зберігання газу більш ніж на три місяці раніше запланованого терміну.
- Прагнення Росії створити “газовий хаб” у Туреччині зіштовхується з затримками через розбіжності стосовно контролю.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.