Путін поскаржився на відмову Німеччини сертифікувати «Північний потік-2»

Джерело: SkyNews

11 жовтня лідер РФ Володимир Путін поскаржився на відмову Німеччини сертифікувати газопровід “Північний потік-2”, заявивши, що незгода купувати російський газ “не має економічного сенсу”.

Російський президент заявив, що не може зрозуміти, чому Німеччина все ще готова купувати російський газ, який прокачується через Україну, однак, не хоче купувати газ, який транспортується через “Північний потік-2”.

Це якась нісенітниця, – сказав він.

Також Путін вважає, що вибухи, які минулого року пошкодили газопровід Nord Stream, не могли бути здійснені без підтримки якогось уряду.

Читайте також: Politico: Запаси газу в Європі досягли історичного максимуму – Путін знову зазнає невдачі

“Північний потік-2” був завершений у вересні 2021 року, але так і не був введений в експлуатацію. Берлін відклав сертифікацію за кілька днів до того, як Москва вдерлася військами в Україну.

Нагадаємо, раніше МЗС РФ викликало послів Німеччини, Швеції та Данії, нібито цей крок зроблено на знак протесту проти, за їх словами, “повної відсутності результатів” розслідування вибухів. Російське відомство звинуватило всіх трьох у “навмисному зволіканні” та спробах приховати дані. У Кремлі заявили, що не задоволені “непрозорим характером розслідування та відмовою співпрацювати з Росією”.

27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію.

Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.

У матеріалі The Washington Post поінформували, що Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.

Згодом розвідка НАТО заявила, що у Москві складають карту, де позначено критично важливі підводні та наземні системи союзників НАТО. Для цього Кремль залучив військові та цивільні розвідувальні служби разом зі значними ресурсами у цифровій, космічній, повітряній, наземній та морській галузях.

Після вибухів на “Північних потоках” у Москві звинуватили “англосаксонських” союзників. На Заході ж припускали, що РФ сама причетна до інциденту.

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.