Путін поскаржився, що Олімпійські ігри використовують як «інструмент політичного тиску»

Джерело: SkyNews

19 жовтня глава РФ Володимир Путін звинуватив Міжнародний олімпійський комітет у використанні Ігор як “інструмента політичного тиску” та расизму.

Минулого тижня МОК заборонив Олімпійському комітету Росії визнавати регіональні організації з чотирьох територій, які Москва незаконно анексувала в України під час повномасштабної війни. 12 жовтня Виконавча рада МОК тимчасово зупинила діяльність Олімпійського комітету Росії. Країна більше не має права діяти як національний олімпійський комітет.

Коментуючи це, Путін поскаржився, що тепер він дізнався, що “запрошення на ігри було не безумовним правом кращих спортсменів, а свого роду привілеєм”.

Самі ігри можуть бути використані як інструмент політичного тиску на людей, які не мають відношення до політики. І як груба, а фактично расистська етнічна дискримінація, – додав він.

Росія має розбіжності з Олімпійським комітетом ще з часів зимових ігор у Сочі у 2014 році, коли було встановлено, що її спортсмени роками отримували вигоду від спонсорованої державою допінгової програми.

З 2018 року росіяни можуть виступати на Олімпіаді лише під нейтральними прапорами.

Наразі у МОК не повідомляють, чи допустять Росію до Олімпійських ігор у Парижі-2024.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.