Путін просить «захистити росіян» від іноземних істориків
Джерело: росЗМІ
5 вересня російський глава Володимир Путін заявив, що у РФ необхідно створити національний центр історичної пам’яті, оскільки Захід почав використовувати історію як “зброю ідеологічної боротьби” і спотворювати її “задля політичної кон’юнктури”.
Нам необхідний адекватний інструмент захисту, здатний не лише відбивати, а й запобігати будь-яким ударам такого роду. Про необхідність цього неодноразово говорили і ветерани, і історики. <…> Неодноразово звучала і пропозиція створити національний центр історичної пам’яті. Я просив це питання опрацювати, — сказав Путін.
Він доручив “оперативно розв’язати всі організаційні та фінансові питання”, необхідні для створення такого центру, і реалізувати проєкт “без жодних зволікань”.
Крім цього, глава РФ запропонував підготувати проєкт “Великої Вітчизняної війни” (Другої світової), зокрема зібрати артефакти за головними подіями: “блокадні щоденники ленінградців, акти про капітуляцію Німеччини та Японії, а також продемонструвати накази нацистів”.
Після початку війни проти України Путін, що заявляв про “небезпеку переписування історії заради політичних інтересів”, зажадав створити новий шкільний підручник з цього предмету, зазначивши, що це є “питанням загальнонаціонального значення”.
- Ми зможемо “деокупувати” свій мозок, тільки поважаючи самих себе, своє історичне минуле та наше героїчне сьогодення – історик Ігор Кошіль.
- Віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- Користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.