Путін просить «захистити росіян» від іноземних істориків

Джерело: росЗМІ

5 вересня російський глава Володимир Путін заявив, що у РФ необхідно створити національний центр історичної пам’яті, оскільки Захід почав використовувати історію як “зброю ідеологічної боротьби” і спотворювати її “задля політичної кон’юнктури”.

Нам необхідний адекватний інструмент захисту, здатний не лише відбивати, а й запобігати будь-яким ударам такого роду. Про необхідність цього неодноразово говорили і ветерани, і історики. <…> Неодноразово звучала і пропозиція створити національний центр історичної пам’яті. Я просив це питання опрацювати, — сказав Путін.

Він доручив “оперативно розв’язати всі організаційні та фінансові питання”, необхідні для створення такого центру, і  реалізувати проєкт “без жодних зволікань”.

Крім цього, глава РФ запропонував підготувати проєкт “Великої Вітчизняної війни” (Другої світової), зокрема зібрати артефакти за головними подіями: “блокадні щоденники ленінградців, акти про капітуляцію Німеччини та Японії, а також продемонструвати накази нацистів”.

Після початку війни проти України Путін, що заявляв про “небезпеку переписування історії  заради політичних інтересів”, зажадав створити новий шкільний підручник з цього предмету, зазначивши, що це  є “питанням загальнонаціонального значення”.

Українські енергетики продовжують проводити безпрецедентну в історії ремонтну кампанію на пошкоджених ворожими атаками об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

Агентства з розшуку та менеджменту активів, у межах запиту правоохоронного органу, провело заходи з виявлення та розшуку активів колишнього народного депутата України — проросійського олігарха. Ця особа, причетна до пособництва країні-агресору, наразі переховується за кордоном, але продовжує здійснювати інформаційний вплив, спрямований на підрив суверенітету України.

28 січня президент Володимир Зеленський прокоментував погрози прем’єра Словаччини Роберта Фіцо щодо блокування всієї допомоги від ЄС через заборону транзиту російського газу. Глава Української держави вказав зокрема на розв’язання питання енергоносіїв шляхом постачання американського LNG до Європи.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом  на 22:00 28 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

28 січня парламент Італії підтримав продовження постачання озброєння Україні до 31 грудня 2025 року.