Путіна у Китаї помітили у супроводі офіцерів з російським ядерним портфелем (відео)
Джерело: Reuters
У середу, 18 жовтня, було показано рідкісні кадри президента Росії Володимира Путіна в Пекіні в супроводі офіцерів із так званим “ядерним портфелем”, за допомогою якого можна надати наказ про ядерний удар.
Путіна зняли після зустрічі з президентом Китаю Сі Цзіньпіном у Пекіні, як він йшов на іншу зустріч в оточенні охорони, а за ним йшли двоє російських військово-морських офіцерів у формі, кожен з портфелем.
“Є певні валізи, без яких не обходиться жодна поїздка Путіна”, – прокоментували кадри кремлівські кореспонденти РІА.
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу також має “ядерний портфель”. Такий може бути і у начальника Генштабу РФ Валерія Герасимова.
У президента США теж є такий пристрій – називається “ядерний футбол”. У його портфелі містяться коди, якими президент міг би підтвердити наказ про запуск ядерних ракет.
- Президент Росії Володимир Путін у середу, 18 жовтня, підкреслив глибоку прихильність своєї країни до Китаю, виступаючи на сцені як гість глобального зібрання в Пекіні, де китайський лідер Сі Цзіньпін представив своє бачення “оновленого світового порядку”.
- У вівторок, 17 жовтня, спікер нижньої палати Держдуми РФ заявив, що Росія відкликає ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань через “безвідповідальне ставлення США до глобальної безпеки”.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що США, надаючи озброєння Україні, підштовхують Росію до застосування ядерної зброї.
- Північна Корея проводить навчання на знак протесту проти навчань союзників. Зокрема у КНДР симулювали ядерний удар по Південній Кореї.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з главою делегації Європейського Союзу, заступником генерального директора з питань енергетики Єврокомісії Массімо Гарріба заявив, що росіяни можуть створити умови, які призведуть до ядерного інциденту вже після деокупації Запорізької АЕС.
30 листопада у столиці Грузії Тбілісі біля будівлі Суспільного мовника відбувається акція протесту проти рішення “Грузинської мрії” відмовитися від перемовин про вступ до Євросоюзу. Мітингувальники вимагають надати їм етерний час.
У Слов’янську Донецької області закривають школи та скасовують публічні заходи. Учнів переводять на дистанційне навчання через загострення безпекової ситуації.
Так звані військові туристи їдуть в Україну, щоб самим поглянути на результат російсько-загарбницької війни. Такий тип туристичної індустрії називають “чорним туризмом”. В Україні близько десятка компаній пропонують подібні тури до Ірпеня.
30 листопада в Києві відбулося прощання зі старшим лейтенантом Павлом Ведибідою, відомим під позивним “Оболончик”. Герой загинув у стрілецькому бою біля Часового Яру 13 листопада 2024 року, захищаючи Батьківщину. Йому було 34 роки.
У Росії стався збій, який паралізував зв’язок та інтернет в країні. Хакери ІТ ARMY України завдали ворогові збитків на суму до 360 мільйонів доларів.