П‘ять країн ЄС мають різні погляди щодо заборони імпорту українського збіжжя – польський міністр

Джерело: пресслужба Міністерства сільського господарства і розвитку села РП

Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.

“Ми й надалі підтримуємо транзит і хочемо, щоб цей транзит збіжжя з України фінансово підтримувався Євросоюзом”,- зауважив польський міністр.

За словами Телуса, його колеги з інших чотирьох країн ЄС “усвідомлюють проблему і потребу продовження заборони на імпорт до п’яти прифронтових країн продуктів з України”.

“Вони розуміють, що Путін веде продовольчу гру. Однак рішення залежить від президента Єврокомісії”,- пояснив міністр, додавши, рішення щодо продовження заборони на імпорт українського збіжжя до ЄС після 15 вересня буде “експертним, а не політичним”.

При цьому Телус наголосив, п’ять країн ЄС хочуть мати “еластичний перелік” продуктів, імпорт яких заборонятиметься з України.

“Ми, наприклад, виступаємо, щоб в цьому переліку були малина і мед”,- зазначив він.

Водночас він повідомив, що Болгарія хоче викреслити насіння соняшника з переліку продуктів, імпорт яких заборонений з України, натомість внести – сухе молоко.

Телус запевнив, що попри рішення інших чотирьох країн ЄС, Польща після 15 вересня не відкриє кордон на імпорт українського збіжжя.

За даними ЗМІ, Росія просить у США дозвіл на придбання літаків Boeing за кошти зі своїх суверенних активів, які заморозили у Штатах та Європі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Бельгія виділить Україні 150 мільйонів євро технічної допомоги в межах проєкту “Бельгійська ініціатива підтримки відновлення України” (BE-Relieve Ukraine).

Інститут масової інформації (ІМІ) розкритикував ролик про журналістів, який поширили Генеральний штаб Збройних сил України, Головне управління комунікацій ЗСУ та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у своїх соцмережах.

У Фельдман Екопарку відбулась щорічна акція — традиційний весняний випуск врятованих тварин у природу.

До Національного дня дельфіна компанія Google представила нову штучну інтелектуальну модель DolphinGemma. Вона призначена для допомоги дослідникам у вивченні комунікації дельфінів та аналізу закономірностей у їхніх звукових сигналах.