П‘ять країн ЄС мають різні погляди щодо заборони імпорту українського збіжжя – польський міністр

Джерело: пресслужба Міністерства сільського господарства і розвитку села РП

Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.

“Ми й надалі підтримуємо транзит і хочемо, щоб цей транзит збіжжя з України фінансово підтримувався Євросоюзом”,- зауважив польський міністр.

За словами Телуса, його колеги з інших чотирьох країн ЄС “усвідомлюють проблему і потребу продовження заборони на імпорт до п’яти прифронтових країн продуктів з України”.

“Вони розуміють, що Путін веде продовольчу гру. Однак рішення залежить від президента Єврокомісії”,- пояснив міністр, додавши, рішення щодо продовження заборони на імпорт українського збіжжя до ЄС після 15 вересня буде “експертним, а не політичним”.

При цьому Телус наголосив, п’ять країн ЄС хочуть мати “еластичний перелік” продуктів, імпорт яких заборонятиметься з України.

“Ми, наприклад, виступаємо, щоб в цьому переліку були малина і мед”,- зазначив він.

Водночас він повідомив, що Болгарія хоче викреслити насіння соняшника з переліку продуктів, імпорт яких заборонений з України, натомість внести – сухе молоко.

Телус запевнив, що попри рішення інших чотирьох країн ЄС, Польща після 15 вересня не відкриє кордон на імпорт українського збіжжя.

27 січня у світі згадують жертв Голокосту.

За даними аналітиків, українські війська просунулися на Курщині та відновили позиції в Торецьку. Тоді як росіянам вдалось просунутися поблизу Борової, Покровська та Курахового.

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту та Міжнародний день портвейну. За церковним календарем – перенесення мощей святого Івана Златоустого.

За даними синоптиків, у понеділок, 27 січня, в Україні збережеться суха погода, подекуди туман та пориви вітру до 15-20 м/с.

Служба безпеки Швеції проводить попереднє розслідування для з’ясування обставин пошкодження кабелю, котрий пролягає між Швецією та Латвією в Балтійському морі. Наразі злочин кваліфікували як диверсію.