Рада НАТО затвердила приєднання України до FMN у межах афілійованого членства

Джерело: пресслужба Міноборони

23 лютого Північноатлантична Рада НАТО затвердила заявку України щодо приєднання до Federated Mission Networking як афілійованого учасника.

FMN – ключова багатонаціональна ініціатива держав-членів та партнерів НАТО з питань взаємосумісності комунікаційних та інформаційних систем у багатонаціональних операціях, зокрема під проводом НАТО.

Нині спільнота налічує 38 учасників і має на меті сприяти ефективнішому обміну інформацією та забезпечувати бойове управління під час операцій. Держави-учасниці впроваджують спільні стандарти, протоколи та процедури задля взаємосумісності.

У Міноборони назвали крок “важливим сигналом підтримки”.

Приєднання України до FMN – це ще один доказ нашої готовності робити внесок у євроатлантичну безпеку та ділитися нашим досвідом з партнерами. Наші команди вже неодноразово доводили взаємосумісність наших систем під час спільних навчань НАТО CWIX, і ми готові поглиблювати роботу у цьому напрямі, – зазначила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

В оборонному відомстві нагадали, що подали лист про наміри щодо приєднання до FMN у листопаді 2022 року. З моменту подання листа про наміри Україна була Спостерігачем при FMN.

Зауважується, що набуття статусу афілійованого учасника дозволить Україні брати участь у процесі прийняття рішень та робити внесок у розробку вимог до взаємосумісності.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.