Рада проголосувала за заборону «джипінгу» на природоохоронних територіях
Джерело: пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України
8 січня Верховна Рада схвалила у другому читанні проєкт закону № 11024 “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
За законопроєкт проголосували 246 народних обранців.
У відомстві наголосили, що заборона “джипінгу” – без перебільшення нова сторінка нашого природоохоронного менеджменту. Шлях до прийняття цього Закону офіційно стартував після запуску петиції «Про врегулювання джипінгу в Україні» у вересні 2022 року. І сьогодні Закон прийнято в цілому.
”Джипінг” на заповідних територіях забруднює ґрунти, знищує рослинний світ, шкодить диким тваринам.
Сьогодні прийняття цього Закону є важливим кроком до європейських традицій управління природоохоронними територіями. Пересування на транспортних засобах частково залишиться лише для виконання службових обов’язків працівниками природоохоронних установ, правоохоронними органами та іншими службами. Якщо вам запропонують помилуватися краєвидами національного природного парку і використати для проїзду по природній території квадроцикл – знайте, що це незаконно. Закон про заборону “джипінгу” пройшов шлях довжиною понад два роки, має схвалення суспільства та підтриманий природоохоронними організаціями. Дякую всім причетним до прийняття цього рішення, – наголосила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
Зауважимо, під час підготовки законопроєкту вивчали міжнародний досвід. До прикладу, в заповідних зонах Ісландії позашляховики – поза законом, оскільки шкодять ґрунтовому покриву та рослинності. Кожному, кого спіймали за кермом позашляховика у невідповідному місці, загрожує штраф до $4500.
Чехія практикує джипінг на військових полігонах, а в США потрібно стати в чергу, щоб отримати дозвіл на поїздку визначеними шляхами.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 мільйонів гривень.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець домовився на зустрічі з надзвичайним і повноважним послом В’єтнаму в Україні та в Молдові Нгуєном Хоан Тханем про те, що В’єтнам підтримуватиме Україну у сфері впровадження довкіллєвих реформ.
- Республіка Корея готова допомогти Україні у відновленні пошкодженого внаслідок повномасштабної війни довкілля.
9 січня уряд Вірменії затвердив проєкт закону “Про початок процесу вступу Республіки Вірменія до Європейського Союзу”. Документ на розгляд представив міністр закордонних справ Арарат Мірзоян.
За минулу добу російські війська здійснили 60 обстрілів прикордонних територій Чернігівської області, а також частин Сумської та Харківської областей, загалом пролунало 190 вибухів.
За даними ЗМІ, майбутній президент США Дональд Трамп має серйозні наміри щодо острова Гренландія і може вдатись до тиску на Данію.
У місті Гуляйполе Запорізької області внаслідок атаки російського безпілотного літального апарата була пошкоджена автоцистерна Державної служби з надзвичайних ситуацій.
У ніч на 9 січня російські окупанти випустили по Україні сім десятків безпілотників. У ПС ЗСУ повідомили деталі.