Рада пропонує дозволити балотуватися в депутати тим, хто живе за кордоном під час війни

Джерело: проєкт №11300

В Україні запропонували внести зміни до Виборчого кодексу, які мають на меті підвищити рівень справедливості та рівноправ’я у виборчих процесах. Однією з ключових ініціатив є внесення поправок, що дозволять особам, які залишили країну під час війни, зберегти право балотуватися на пост президента чи народного депутата.

Згідно з новим проєктом закону, перебування за кордоном під час війни не буде перешкодою для участі у виборчих процесах. Зазначено, що цю норму переглядають з урахуванням того, що під час великої війни багато людей виїхали з країни.

Окрім цього, проєкт передбачає впровадження механізмів боротьби з сексизмом у виборчих кампаніях та заборону розповсюдження агітаційних матеріалів, які містять ознаки гендерної дискримінації.

Додатково пропонують впровадити механізм зміцнення гендерної рівності. Він полягає у збереженні порядкового номера кандидата у виборчих списках у випадку, якщо той вибув. У такому разі наступний депутат за черговістю має бути тієї ж статі.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.