«Радіо свобода» зупинило мовлення російською після 70 років роботи

Джерело: Радіо Свобода

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Юридичною особою російської служби є Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL), котре фінансується коштом USAGM.

“Радіо Свобода” працює з 1950 року. Російська служба почала мовлення на території Східної та Південно-Східної Європи 1 березня 1953 року. Програми на середніх хвилях російською мовою виходили у вечірній та нічний час в етер партнерських радіостанцій. Штаб-квартира RFE/RL розташована у Празі.

14 березня президент США Дональд Трамп підписав указ про реструктуризацію семи федеральних агентств, серед яких і USAGM. Після цього RFE/RL отримало офіційне повідомлення про припинення надання федерального гранту. У документі пояснили, що рішення пов’язане з “неефективним використанням коштів американських платників податків”.

Наприкінці березня USAGM скасувало рішення про зупинення фінансування. Однак невдовзі агентство розірвало контракти з двома супутниковими операторами — Astra та Eutelsat, через які здійснювалося цілодобове мовлення російськомовного телеканалу “Настоящее Время”, що входить до складу медіахолдингу RFE/RL.

  • Після цього Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода подало до суду на радницю Агентства США з глобальних медіа (USAGM) Кері Лейк і адміністрацію президента Дональда Трампа через спроби припинити фінансування організації.
  • 18 березня 10 країн Європейського союзу підписали спільну заяву, в якій йдеться про готовість шукати альтернативні джерела фінансування для Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (РВЄ/РС).
  • Журналіст і публіцист Віталій Портников розкритикував президента США Дональда Трампа за припинення федеральної грантової угоди, яка фінансувала діяльність організації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода по всьому світу.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.