Raiffeisen Bank «відклав» вихід із російського ринку до кінця року
Джерело: АРА з посиланням на заяву гендиректора RBI Йоганна Штробля.
Австрійська банківська група Raiffeisen Bank International вважає можливим відокремлення свого дочірнього банку в Росії від материнської групи не раніше кінця грудня, попри те, що раніше повідомлялося про кінець вересня.
“Терміни, встановлені раніше Raiffeisen Bank International (RBI) для можливого відокремлення своєї російської дочірньої компанії, вочевидь, будуть відкладені. Генеральний директор банку Йоганн Штробль заявив аналітикам, що відокремлення стане можливим не раніше кінця грудня. У травні він говорив про можливість відокремлення дочірнього банку до кінця вересня”, – йдеться у повідомленні.
Водночас Штробль повідомив, що RBI продовжує розглядати і варіант продажу свого російського філіалу.
“Однак обидва варіанти пов’язані з високими бюрократичними перепонами і потребують багато часу для реалізації, про що керівництво банку неодноразово наголошувало впродовж останніх місяців. Для продажу потрібен покупець, який не перебуває під санкціями, і схвалення президента Росії Володимира Путіна”, – пояснили у виданні.
За словами Штробля, варіант продажу – “дещо далі, ніж виокремлення”. Він також натякнув, що вже є потенційний покупець з-за меж Росії.
- Шведська компанія Essity, яка виробляє товари для гігієни, завершила продаж своїх операцій у Росії за ціною приблизно 1,2 мільярда шведських крон на безготівковій та безборговій основі.
- Найбільша компанія з обслуговування нафтових родовищ – SLB – оголосила про припинення постачання товарів та послуг до Росії.
- Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd повністю виходить з російського ринку.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.