Регулятор дав дозвіл замінити Тризубом герб СРСР на монументі «Батьківщина-мати»

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у Facebook.

13 липня регулятор дозволив заміну герба СРСР на Тризуб на щиті “Батьківщини-матері”. Рішення ухвалила Державна інспекція архітектури та містобудування України.

Монумент у Києві ремонтуватимуть у межах декомунізації.

“Проєктними рішеннями передбачається влаштування Тризуба на щиті монумента, який відповідає зображенню на малому Державному Гербі України. Тризуб замінить старий радянський герб”, – йдеться у повідомленні.

Роботи проводитиме Національний музей історії України у Другій світовій війні. Вони розпочнуться вже у найближчому майбутньому.

У Мінкульті додали, що у липні розпочинається заміна герба. У МКІП висловили подяку донорам та партнерам

“Група “Метінвест” безкоштовно виготовляє та передає державі частину сталі для нового герба-тризуба, а також виступає фінансовим партнером проєкту. Фінансовими партнерами також виступили: Монобанк, Ощадбанк, ПУМБ, Нова Пошта, АТБ, ПриватБанк, Український Аграрний Холдинг, Перша Приватна Броварня, КАН Девелопмент, ОТП Банк, WOG”, – зазначило міністерство.

Довідка. “Батьківщина-мати” встановили у Києві у 1981 році, нині він вважається пам’яткою науки і техніки місцевого значення. Монумент є найвищою монументальною скульптурою в Європі.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.

Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.