Республіканці в США просувають законопроєкт про можливу купівлю Гренландії

Джерело: Reuters

Республіканці в Палаті представників США просувають законопроєкт, який дозволить новообраному президенту Дональду Трампу розпочати переговори з Данією про купівлю Гренландії.

Законопроєкт називається “Зробімо Гренландію великою знову” (схоже на гасло прихильників Трампа “Зробімо Америку великою знову”).

Трамп хоче, щоб Гренландія стала частиною США і готовий використати різні методи, щоб переконати Данію віддати острів. Він зокрема не відмовився від можливого використання військової сили.

Якщо законопроєкт приймуть, він дозволить Трампу почати переговори з Данією вже 20 січня 2025 року, коли він вступить на посаду.

Гренландія наразі є частиною Данії, і для зміни її статусу потрібно буде змінювати конституцію Данії. Прем’єр-міністр Гренландії заявив, що острів не продається і що його майбутнє повинні вирішувати самі гренландці.

Водночас усі п’ять партій парламенту Гренландії висловилися проти ідеї Дональда Трампа приєднати острів до США. Вони заявили про прагнення незалежності.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.